• Obiektyw Sony FE 90 mm f/2.8 Macro G OSS SEL90M28G GW FV

No goods
4199.00
Enter your email
Shipping within 24 hours
Shipping price 0
Odbiór osobisty 0
The Availability Of Brak towaru

Obiektyw Sony FE 90 mm F2,8 Macro G OSS (SEL90M28G)

STAN: NOWY

Otwarte opakowanie

image

Najwyższa jakość i pełna kompatybilność

Obiektywy Sony E to najwyższej klasy optyka dedykowana do aparatów bezlusterkowych. W ofercie producenta znajdują się zarówno modele dedykowane do aparatów pełnoklatkowych (oznaczone symbolem FE) oraz mniejsze i lżejsze (oznaczone symbolem E) przeznaczone do aparatów z matrycą APS-C. Dla zapewnienia jak największej wygody, obiektywy dedykowane do matryc APS-C można używać w aparatach pełnoklatkowych ograniczając obraz sczytywany z matrycy do formatu APS-C.

image

Przeznaczenie

FE 90 mm f/2.8 Macro G OSS to najwyższej klasy obiektyw do makrofotografii. Połączenie ogniskowej 90 mm ze skalą odwzorowania 1:1 oraz doskonałymi właściwościami optycznymi sprawia, że model ten jest idealnym rozwiązaniem zarówno do fotografii makro jak i portretu. Skala 1:1 uzyskiwana jest już z odległości 28 cm co pozwala na fotografowanie płochliwych obiektów, takich jak owady czy płazy. Obiektyw współpracuje zarówno z aparatami z matrycą pełnoklatkową jak i APS-C.

image

Cechy i korzyści

Wysoka rozdzielczość i atrakcyjny wygląd nieostrych fragmentów

Obiektyw makro 90 mm jest przedstawicielem profesjonalnej serii G. Wymusza to zastosowanie najwyższej klasy optyki i rozwiązań mechanicznych. Niezależnie od skali odwzorowania i odległości ostrość jest na najwyższym poziomie a błędy optyczne zostały zredukowane praktycznie do zera. Jest to zasługa mechanizmu nastawiania ostrości z "szybującymi" soczewkami. W konstrukcji wykorzystano aż 15 soczewek znajdujących się w 11 grupach.

image

Wspaniały efekt "bokeh"

Cecha wspólną dla wszystkich obiektywów klasy G oraz G Master jest pięknie wyglądające rozmycie tła, tzw. bokeh. W modelu FE 90 mm f/2.8 Macro G OSS jest to zasługą zarówno kołowej, 9-listkowej przysłony jak i doskonałej optyki. To dzięki temu obiektyw jest idealny zarówno do fotografii makro jak i portretów z atrakcyjnie rozmytym tłem.

Wyraźne zdjęcia z bliska i z daleka

Zwarty mechanizm nastawiania ostrości z "szybującymi" soczewkami gwarantuje znakomite parametry optyczne niezależnie od odległości od obiektu. To obiektyw, który zastępuje przynajmniej 2 obiektywy.

image

Cichy i szybki silnik ustawiania ostrości

Zastosowanie aż 2 szybkich, niezwykle dokładnych a przy tym cichych silników służących do ustawiania ostrości DDSSM (Direct Drive Super Sonic wave Motor) doskonale sprawdza się zarówno przy fotografowaniu jak i filmowaniu. Nawet korzystając jedynie z wbudowanego w aparat mikrofonu dźwięki AF nie są słyszalne na nagranym filmie pozwalając w pełni skupić się na dźwiękach otoczenia. 2 silniki bez problemu radzą sobie z ciężkimi soczewkami ustawiając ostrość w bardzo krótkim czasie. Tak, by żadna sytuacja nie umknęła fotografującemu.

image

Ostre zdjęcia bez statywu

Zastosowanie wydajnej stabilizacji obrazu pozwala na znaczne wydłużenie czasu naświetlania bez konieczności używania statywu. Takie rozwiązanie zwiększa mobilność fotografującego pozwalając na uchwycenie dynamicznych scen. Stabilizacja obrazu doskonale sprawdzi się też podczas filmowania, zwłaszcza filmów w skali makro gdzie nawet lekkie drganie obrazu mogłoby zepsuć cały efekt.

image

Wykres MTF

Doskonałe właściwości optyczne obiektywu potwierdza wykres MTF. Funkcja przeniesienia modulacji (MTF — Modulation Transfer Function) określa zdolność obiektywu do reprodukcji drobnych szczegółów. Podstawę jej wyznaczenia stanowi pomiar kontrastu w obrazie przedstawiającym gęsto rozmieszczone liniami. Obiektyw ten zachowuje doskonałą rozdzielczość dostosowaną do najbardziej wymagających matryc o dużych rozdzielczościach.

image

Nagrody i wyróżnienia

Najlepszy europejski obiektyw do systemowych aparatów kompaktowych 2015-2016

Obiektyw FE 90 mm f/2.8 Macro G OSS otrzymał tytuł "Najlepszy europejski obiektyw do systemowych aparatów kompaktowych 2015-2016". Potwierdza to jego wyjątkową jakość.

image

Dane techniczne:

Oznaczenia : Macro

Ogniskowa [mm]: 90

Kąt widzenia [stopnie]: 24

Przysłona [f/]: 2.8

Minimalna wartość przysłony - szeroki kąt [f/]: 2.8

Minimalna wartość przysłony - wąski kąt [f/]: 2.8

Maksymalna wartość przysłony - szeroki kąt [f/]: 22

Maksymalna wartość przysłony - wąski kąt [f/]: 22

Minimalna odległość ostrzenia AF/MF [cm]: 28

Stabilizacja: jest

Budowa: 15 elementów w 11 grupach

Skala odwzorowania: 1:1

Osłona przeciwsłoneczna: ALC-SH138

Bagnet: Sony FE (pełna klatka)

Średnica filtra [mm]: 62

Waga [g]: 602

Wymiary (średnica x długość) [mm]: 79 x 130.5

image
Stan Nowy
Kod producenta SEL90M28G
Marka Sony
Model SEL90M28G
Waga produktu 602
Głębokość produktu 13.1
Załączone wyposażenie stabilizacja obrazu
Stabilizacja tak
Mocowanie Sony E
Ogniskowa 90 mm
Przysłona f/2.8
Typ ogniskowania stałoogniskowe
Typ obiektywu makro
Ustawianie ostrości autofocus
Średnica filtra 62
Liczba listków przysłony 9
Obiektyw do matryc APS-C, APS-H, pełna klatka
Minimalny dystans ostrzenia 28
The Signature Of The
Email
Ask a question