• Obiektyw Sony FE 85 mm f/1.4 GM SEL85F14GM GW FV !

No goods
6099.00
Enter your email
Shipping within 24 hours
Shipping price 0
Odbiór osobisty 0
The Availability Of Brak towaru
image

Obiektyw Sony FE 85 mm f/1.4 GM (SEL85F14GM)

GWARANCJA 24 MIESIĄCE

DARMOWA I SZYBKA WYSYŁKA!

Na życzenie wystawiamy fakturę VAT.

STAN: NOWY - POWYSTAWOWY

image
image

Najwyższa jakość i pełna kompatybilność

Obiektywy Sony E to najwyższej klasy optyka dedykowana do aparatów bezlusterkowych. W ofercie producenta znajdują się zarówno modele dedykowane do aparatów pełnoklatkowych (oznaczone symbolem FE) oraz mniejsze i lżejsze (oznaczone symbolem E) przeznaczone do aparatów z matrycą APS-C. Dla zapewnienia jak największej wygody, obiektywy dedykowane do matryc APS-C można używać w aparatach pełnoklatkowych ograniczając obraz sczytywany z matrycy do formatu APS-C.

Przeznaczenie

Sony FE 85 mm f/1.4 GM to niezwykle zaawansowany obiektyw portretowy wysokiej klasy. Jako jeden z modeli z serii G Master cechuje go duża jasność i ładne rozmycie obrazu tak istotne przy tworzeniu portretu. Wbudowany silnik SSM umożliwia szybkie i skuteczne ostrzenie, a jego konstrukcja zabezpieczona przed wpływem kurzu i wilgoci pozwala korzystać z niego nawet w niesprzyjających warunkach.

Cechy i korzyści

Seria G Master - doskonała technologia i najwyższa jakość konstrukcji

Obiektyw Sony FE 85 mm f/1.4 GM należy do kolejnej generacji obiektywów zaliczanych przez jego producenta, Sony do serii G Master. Cechami charakterystycznymi tej grupy obiektywów jest doskonała jakość rejestrowanych obrazów i wysoki poziom technologiczny jeśli chodzi o konstrukcję samego obiektywu. Każdy z obiektywów tej serii wyróżnia się takimi właściwościami jak wysoka rozdzielczość i odwzorowanie szczegółów obrazu, piękny efekt bokeh, szybkie i precyzyjne ostrzenie czy wreszcie konstrukcją odporną na czynniki takie jak wilgoć czy kurz dzięki czemu staje się niezawodnym narzędziem rejestracji obrazów w każdym miejscu i okolicznościach.

Budowa optyczna najwyższej klasy

Konstrukcja optyczna obiektywu to 11 soczewek znajdujących się w 8 grupach. Wsród nich znajduje się soczewka XA (Extreme Aspherical) cechująca się bardzo dobrą rozdzielczością oraz przyjemnym rozmyciem tła. W konstrukcji zastosowano też 3 soczewki ze szkła ED (Extra-low-Dispersion) o bardzo niskiej dyspersji. Redukują one aberracje chromatyczą tworząc obrazy o niezakłamanych kolorach.

image
image

Wspaniały efekt bokeh

Najwyższej klasy optyka, duża ogniskowa oraz okrągła, 11-listkowa przysłona sprawiają, że obiektyw ten cechuje niepowtarzalny efekt rozmycia tła, tzw. bokeh. Rozmyte elementy są gładkie i nieposzarpane a światła tworzą piękny kolisty kształt.

Powłoki Nano AR

Autorska powłoka Nano AR eliminuje niepożądane refleksy, ułatwiając wykonanie zdjęć nawet z mocnym, bocznym światłem. Rozwiązanie takie pozwala też na uzyskanie głębokich kolorów i mocnej czerni.

Niezwykła jasność obiektywu

Istotnym elementem obiektywu jest bardzo duży maksymalny otwór przysłony, tzw. "jasność". Pozwala to nie tylko na doskonałe rozmycie tła ale również możliwość fotografowania w słabym oświetleniu bez konieczności używana wysokich czułości ISO.

Precyzyjne i szybkie ostrzenie

W obiektywie Sony FE 85 mm f/1.4 GM zastosowano silnik SSM (Super Sonic wave Motor). Gwarantuje on precyzyjną i cichą pracę AF nawet w słabym oświetleniu. Dla wsparcia systemu AF producent zastosował system 2 czujników, które zapewniają jeszcze większą precyzję ostrzenia. Szybki, cichy i płynny AF docenią zwłaszcza osoby wykonujące seryjne zdjęcia lub zajmujące się filmowaniem.

Wygoda i szybkość użytkowania

Funkcjami, które bezpośrednio wpływają na komfort codziennego użytkowania są: przycisk blokady i zwalniania osłony, który zapewnia jej komfortową obsługę oraz możliwość wyłączenia odgłosu klikania pierścienia przysłony dla osób filmujących z użyciem tego obiektywu. Wartym wspomnienia ułatwieniem jest wygodne umiejscowienie przełącznika trybów ręcznego/automatycznego wyboru systemu AF jak też przycisku odpowiedzialnego za blokadę ostrości.

Solidna, uszczelniana konstrukcja

Korpus obiektywu Sony FE 85 mm f/1.4 GM został zaprojektowany w taki sposób aby można go było w pełni wykorzystać nawet w niesprzyjających warunkach. Dzięki konstrukcji zabezpieczającej go przed wpływem kurzu i wilgoci znajdzie on zastosowanie w każdej sytuacji. Dla zapewnienia skutecznej ochrony należy go używać z uszczelnianymi korpusami aparatów Sony.

image
image

Dane techniczne:

Ogniskowa [mm]: 85

Kąt widzenia [stopnie]: 29

Przysłona [f/]: 1.4

Minimalna wartość przysłony - szeroki kąt [f/]: 1.4

Minimalna wartość przysłony - wąski kąt [f/]: 1.4

Maksymalna wartość przysłony - szeroki kąt [f/]: 16

Maksymalna wartość przysłony - wąski kąt [f/]: 16

Minimalna odległość ostrzenia AF/MF [cm]: 85 cm / 80 cm

Stabilizacja: brak

Budowa: 11 elementów w 8 grupach

Skala odwzorowania: maksymalne powiększenie 0.12x

Osłona przeciwsłoneczna: jest

Bagnet: Sony FE (pełna klatka)

Średnica filtra [mm]: 77

Waga [g]: 820

Wymiary (średnica x długość) [mm]: 89.5 × 107.5

Stan Nowy
Kod producenta 4548736020290
Producent inny
Model 8612643068
Waga produktu 150
Głębokość produktu 10.8
Stabilizacja nie
Mocowanie Sony E
Ogniskowa 85 mm
Przysłona inna
Typ ogniskowania stałoogniskowe
Typ obiektywu teleobiektyw
Ustawianie ostrości autofocus
Średnica filtra 89
Liczba listków przysłony 11
The Signature Of The
Email
Ask a question