• Obiektyw Sony FE 50 mm f/1.4 Zeiss Planar E mount

No goods
4999.00
Enter your email
Shipping within 24 hours
Shipping price 0
Odbiór osobisty 0
The Availability Of Brak towaru

Obiektyw Sony FE 50 mm f/1.4 Zeiss Planar

STAN: NOWY - POWYSTAWOWY

image

Przeznaczenie FE 50 mm f/1.4 Zeiss Planar

FE 50 mm f/1.4 Zeiss Planar to obiektyw najwyższej klasy dedykowany dla wymagających użytkowników. Dzięki dużej jasności połączonej z okrągłą, 11 listkową przysłoną gwarantuje piękne rozmycie tła co sprawia, że jest idealnym rozwiązaniem do fotografii portretowej. Uszczelniana obudowa pozwala na użytkowanie również w niekorzystnych warunkach atmosferycznych.

Cechy i korzyści

Standardowa ogniskowa w fotografii

Obiektyw o ogniskowej 50 mm współpracujący z aparatem wyposażonym w sensor odpowiadający matrycy w rozmiarze małoobrazkowym (pełna klatka) to standard w fotografii od dziesięcioleci. Kąty widzenia w przybliżeniu odpowiadają temu, co widzi ludzkie oko, dzięki czemu możesz pokazać na swoich zdjęciach świat dokładnie takim, jakim go widzisz.

image

Najwyższa jakość optyczna

Obiektyw powstał przy współpracy z firmą Zeiss, która ma ogromne doświadczenie w produkcji instrumentów optycznych. Na konstrukcję optyczną składa się 12 soczewek rozmieszczonych w 9 grupach, wśród nich znajdują się 2 soczewki asferyczne oraz jedna o bardzo niskiej dyspersji, dzięki czemu zdjęcia wyróżniają się ponadprzeciętnym kontrastem oraz rozdzielczością bez potrzeby zmniejszania otworu względnego.

Piękne rozmycie tła

Zastosowanie ogromnej jasności f/1.4, umożliwia fotografowanie w niesprzyjających warunkach oświetleniowych ze stosunkowo krótkimi czasami naświetlania lub niskim ISO. Zastosowanie dużego otworu względnego i 11-listkowej przysłony pozwala na osiągnięcie pięknego efektu bokeh, polegającego na artystycznym rozmyciu drugiego planu, a tym samym podkreśleniu głównego motywu zdjęcia.

image

Szybki i celny autofokus

W obiektywie zastosowano szybki i cichy silnik SSM, który w niezwykle szybki sposób porusza soczewkami ustawiając ostrość. Takie rozwiązanie gwarantuje ostre zdjęcia nawet wtedy gdy czasu na ustawienie ostrości jest niewiele.

Pierścień przysłony na obudowie

Umiejscowienie na obudowie pierścienia przysłony pozwala na wygodną zmianę wartości nawet wtedy gdy aparat jest wyłączony oraz w trakcie filmowania. Rozwiązanie takie jest nie tylko wygodniejsze w użyciu niż elektroniczna zmiana przysłony ale pozwoli też na bieżąco kontrolować głębię ostrości, nawet podczas jednego ujęcia filmowego.

Wszechstronna współpraca

Obiektyw został zaprojektowany z myślą o pełnoklatkowych bezlusterkowcach Sony z mocowaniem FE. Może być również wykorzystywany z aparatami z matrycą APS-C dając w efekcie węższy kąt widzenia.

image

Dane techniczne:

Oznaczenia : Carl Zeiss Planar T* FE 50 mm f/1.4 ZA

Ogniskowa [mm]: 50

Kąt widzenia [stopnie]: 47

Przysłona [f/]: 1.4 - 16

Minimalna wartość przysłony - szeroki kąt [f/]: 1.4

Minimalna wartość przysłony - wąski kąt [f/]: 1.4

Maksymalna wartość przysłony - szeroki kąt [f/]: 16

Maksymalna wartość przysłony - wąski kąt [f/]: 16

Minimalna odległość ostrzenia AF/MF [cm]: 45

Stabilizacja: brak

Budowa: 12 elementów w 9 grupach

Skala odwzorowania: maksymalne powiększenie 0.15x

Osłona przeciwsłoneczna: ALC-SH143

Bagnet: Sony FE (pełna klatka)

Średnica filtra [mm]: 72

Waga [g]: 778

Wymiary (średnica x długość) [mm]: 83.5 x 108

EAN 4548736028371

image
Kod producenta SEL50F14Z
Model Planar T* FE 50mm F1.4 ZA
Waga produktu 778
Głębokość produktu 10.8
Załączone wyposażenie Torba w zestawie
Średnica filtra 72
The Signature Of The
Email
Ask a question