• Obiektyw Sony E SEL FE 20mm F1.8 G SEL20F18G GW FV

3899.00
opak Add to wishlist
Shipping within 24 hours
Shipping price 0
Odbiór osobisty 0
The Availability Of Mało

Obiektyw Sony FE 20 mm f/1.8 G (SEL20F18G.SYX)

STAN: POWYSTAWOWY

image

Wysokiej klasy stałoogniskowy obiektyw ultraszerokokątny Sony FE 20 mm f/1.8 G zapewnia świetną rozdzielczość i plastykę obrazu a wysoka jasność f/1.8 pozwala na fotografowanie w niekorzystnych warunkach oświetleniowych. W połączeniu z pełnoklatowymi aparatami Sony tworzy poręczny, niezawodny zestaw o ogromnych możliwościach.

Znakomita ostrość i kontrast

Układ optyczny FE 20 mm f/1.8 G wykorzystuje 14 elementów w 12 grupach, w tym 3 soczewki ED (o niskiej dyspersji) oraz 2 zaawansowane asferyczne elementy AA. Oryginalna powłoka Nano AR tworzy regularną nanostrukturę na powierzchni obiektywu, która nie zakłóca transmisji światła, jednocześnie ograniczając odbicia wywołujące efekt poświaty lub powstawanie tzw. duszków. Wewnętrzne odbicia zredukowano do absolutnego minimum, osiągając wyjątkową czystość i kontrast.

image

Silniki liniowe XD

Dwa silniki liniowe XD (eXtreme Dynamic) w pełni wykorzystują ogromne możliwości najnowszych korpusów Sony, z perfekcyjnie ustawiając ostrość i śledząc nawet szybko poruszające się obiekty. Nowe algorytmy sterujące umożliwiają płynne przemieszczanie dużej grupy soczewek służących do ustawiania ostrości. Rezultat to niski poziom wibracji, oraz ciche i wydajne działanie systemu AF.

Fotografuj z bliska

Minimalna odległość od obiektu w trybie AF wynosi zaledwie 19 cm, a ogniskowa idealnie pasuje do wykonywania autoportretów. Obiektywu można więc z powodzeniem używać do zdjęć z wykorzystaniem uchwytu do selfie lub gimbala.

image

Piękny efekt bokeh

Płynny i gładki efekt rozmycia tła to rozpoznawczy znak optyki z serii G. Jednym z odpowiedzialnych za to elementów jest 9-listkowa przysłona o kołowym otworze, która zwiększa miękkość ostrych fragmentów i tworzy naturalnie wyglądające plamy świetlne. Łagodnie rozmyte tło pozwala dobrze wyeksponować główny motyw i uzyskiwać ujęcia o niemal trójwymiarowej głębi.

Linear Response MF

Dzięki funkcji Linear Response MF pierścień regulacji ostrości reaguje bezpośrednio i liniowo na delikatne ruchy przy ręcznym nastawianiu ostrości. Obrót pierścieniem regulacji ostrości przekłada się bezpośrednio na zmianę ostrości, dając wrażenie identyczne, jak podczas korzystania z najlepszych obiektywów manualnych.

image

Konfigurowalny przycisk blokady ostrości

Przycisk blokady ostrości na korpusie obiektywu Sony FE 20 mm f/1.8 G (SEL20F18G.SYX) pozwala na łatwą kontrolę blokady ostrości. Przycisk można dostosować w menu aparatu, przypisując do niego wiele innych funkcji z menu aparatu.

Zwiększona odporność

Solidna, dokładnie uszczelniona konstrukcja Sony FE 20 mm f/1.8 G, skutecznie zapobiega przedostawaniu się kurzu i wilgoci do wnętrza obiektywu. Oprócz tego frontowa soczewka obiektywu została pokryta specjalną fluorową powłoką, która chroni przed odciskami palców, płynami i innymi zanieczyszczeniami.

image

Dane techniczne:

Producent: Sony

Typ obiektywu: stałoogniskowy

Mocowanie obiektywu: Sony E

Do matryc: pełnoklatkowych i APS-C

Seria: Sony G

Zakres ogniskowej [mm]: 20 mm

Przysłona [f/]: f/1.8

Minimalny zakres ustawienia ostrości [cm]: 19 cm

Regulacja ostrości: Manualna|Automatyczna

Średnica filtra [mm]: 67

Osłona obiektywu w zestawie: tak

Kolor: Czarny

Waga: 373 g

Wymiary: 73.5 x 84.7 mm (śr x dł)

image
Stan Powystawowy
Kod producenta SEL20F18G
Marka Sony
Model SEL FE 20mm F1.8 G
Waga produktu 373
Szerokość produktu 7.35
Wysokość produktu 8.47
Załączone wyposażenie automatyczna ostrość
Stabilizacja nie
Mocowanie Sony E
Ogniskowa 20 mm
Przysłona f/1.8
Typ ogniskowania stałoogniskowe
Typ obiektywu szerokokątny
Ustawianie ostrości autofocus
Średnica filtra 67
Liczba listków przysłony 9
Obiektyw do matryc APS-C, pełna klatka
Minimalny dystans ostrzenia 19
Konstrukcja (liczba elementów) 14 elementów / 12 grup
The Signature Of The
Email
Ask a question