• Obiektyw Fujifilm X XF 50 mm f/2.0 R WR GW FV OKAZJA!

1999.00
opak Add to wishlist
Shipping within 24 hours
Shipping price 0
Odbiór osobisty 0
The Availability Of Mało

Teleobiektyw FujiFilm XF 50 mm f/2.0 R WR czarny

STAN: NOWY

Otwarte opakowanie

image

Najwyższej klasy optyka do aparatów FujiFilm X

Seria XC - to przystępne cenowo a jednocześnie gwarantujące wysokiej jakości obraz obiektywy zmiennoogniskowe. Są doskonałym rozwiązaniem dla początkujących użytkowników.

Serii XF - kierowana do wymagających użytkowników obejmuje zarówno stałoogniskowe obiektywy o doskonałych jasnościach jak i obiektywy zmiennoogniskowe.

Seria XF z dodatkowym oznaczeniem WR - to specjalnie uszczelniane, dedykowane do pracy w niekorzystnych warunkch atmosferycznych modele o doskonałych parametrach optycznych i mechanicznych.

Pełen zakres obiektywów obejmuje całe powszechnie używane pole widzenia zapewniając jednocześnie najwyższą jakość obrazu i mechaniki działania.

image

Przeznaczenie

XF 50 mm f/2.0 R WR to wyjątkowo poręczny, lekki a przy tym jasny teleobiektyw dedykowany do aparatów bezlusterkowych FujiFilm XSprawdzi się zarówno w fotografii portretowej, ulicznej jak i reportażu a dzięki uszczelnianej obudowie może być używany w niekorzystnych warunkach atmosferycznych.

Cechy i korzyści

Najwyższa jakość optyczna

Fujinon XF 50 mm f/2,0 R WR to model którego konstrukcja optyczna składa się z 9 soczewek ułożonych w 7 grupach. Wśród nich zastosowano jedną soczewkę asferyczną ze szkła ED eliminującą niemal do zera aberrację sferyczną i chromatyczną. Skutkuje to powstawaniem obrazów o wysokiej ostrości i naturalnych barwach.

Szybki i precyzyjny AF

Elementem na który warto zwrócić szczególną uwagę jest szybki i precyzyjny Autofocus oparty na silniku krokowym. Połączenie wewnętrznego ogniskowania z małymi rozmiaram i wagą soczewek sprawia, że ostrość jest ustawiana w bardzo krótkim czasie pozwalając na uchwycenie nawet dynamicznych scen.

image

Zdjęcia w każdych warunkach oświetleniowych

Maksymalny otwór przysłony, tzw. jasność wynosi f/2,0. Pozwala to na wpuszczenie dużej ilości światła i fotografowanie w słabym oświetleniu bez konieczności używania statywu czy zwiększania czułości ISO. Fotografowanie w naturalnym oświetleniu jest szczególnie ważne przy portrecie pozwalając na zachowanie naturalnego "klimatu" zdjęcia.

Atrakcyjnie wyglądające rozmycie tła

Połączenie dużego otworu przysłony z ogniskową 50 mm umożliwia uzyskanie małej głębi ostrości i efektywnego rozmycia tła. Zastosowana w obiektywie XF 50 mm f/2.0 R WR zokrąglona, 9-listkowa przysłona daje bardzo atrakcyjnie wyglądający efekt bokeh skupiając uwagę na głównym planie.

Uszczelniana, metalowa obudowa

Konstrukcja obiektywu została uszczelniona w 10 miejscach chroniąc obiektyw przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi czy zapyleniem. Obiektyw może być też użytkowany na mrozie w temperaturze do -10 stopni. Dla zapewnienia szczelności obiektywu wskazane jest używanie go z uszczelanianymi korpusami aparatów FujiFilm X.

image

Lekka, kompaktowa i stylowa konstrukcja

Korpus obiektywu został wykonany z metalu lecz mimo to jest wyjątkowo lekki i poręczny. Waga obiektywu wynosi zaledwie 200 gram a wielkość idealne dopasowuje się w kompaktowy charakter bezlusterkowych aparatów FujiFilm. Niepozorny wygląd doskonale sprawdzi się w fotografii ulicznej pozwalając na fotografowanie bez zwracania na siebie uwagi.

W przypadku podpięcia obiektywu do aparatu Fujifilm X-Pro 2 obiektyw nie zasłania pola widzenia celownika optycznego.

Pierścień ostrości i przysłony

Wygodne pierścienie ostrości o przysłony są łatwe w obsłudze nawet w rękawiczkach co jeszcze bardziej zwiększa użyteczność obiektywu.

Obiektyw dostępny jest w 2 wersjach kolorystycznych: czarnej i srebrnej pozwalając na dopasowanie koloru obiektywu do koloru korpusu aparatu .

image

Dane techniczne:

Oznaczenia:    XF R WR

Ogniskowa [mm]:    50

Kąt widzenia [stopnie]:    31,7

Przysłona [f/]:    2,0

Minimalna wartość przysłony - szeroki kąt [f/]:    2,0

Minimalna wartość przysłony - wąski kąt [f/]:    2,0

Maksymalna wartość przysłony - szeroki kąt [f/]:    16

Maksymalna wartość przysłony - wąski kąt [f/]:    16

Minimalna odległość ostrzenia AF/MF [cm]:    39

Stabilizacja tak/nie:    nie

Budowa:    9 elementów w 7 grupach

Skala odwzorowania:    maksymalne powiększenie 0.15x

Bagnet:    FujiFilm X

Średnica filtra [mm]:    46

Waga [g]:    200

Wymiary (średnica x długość) [mm]:    60x59

image
Stan Nowy
Kod producenta 16536611
Marka Fujifilm (2)
Model XF 50 mm f/2.0 R WR
Konstrukcja skala ostrości
Głębokość produktu 5.9 (2)
Stabilizacja nie
Mocowanie Fujifilm X
Ogniskowa 50 mm
Przysłona f/2.0
Typ ogniskowania stałoogniskowe
Typ obiektywu standardowy
Ustawianie ostrości autofocus
Średnica filtra 46
Obiektyw do matryc APS-C
Konstrukcja (liczba elementów) 9
The Signature Of The
Email
Ask a question