• Obiektyw Canon EF 24-105mm f/3.5-5.6 IS STM GW FV

Brak towaru
1299.00
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 24h
Cena przesyłki 0
Odbiór osobisty 0
Kurier GLS 0
Kurier UPS 0
Kurier GLS (Pobranie) 9
Kurier UPS (Pobranie) 9
Dostępność Brak towaru

Obiektyw Canon 24-105 f/3.5-5.6 IS STM

DARMOWA I SZYBKA WYSYŁKA!

Na życzenie wystawiamy fakturę VAT.

STAN: POWYSTAWOWY

image

Canon 24-105 f/3.5-5.6 IS STM to obiektyw o uniwersalnej ogniskowej dedykowany dla początkujących użytkowników pełnoklatkowych lustrzanek marki Canon. Zakres ogniskowych obejmujących zarówno szerokie jak i wąskie pole widzenia sprawia, że model ten znajdzie zastosowanie w fotografii krajobrazu, portretu, sportu czy fotografii reporterskiej. Dzięki niewielkiej wadze idealnie sprawdzi się w czasie podróży czy codzinnych spacerów. Miłośnicy filmowania lustrzankami docenią wbudowaną stabilizację oraz cichy silnik STM.

Cechy i korzyści

Uniwersalny zakres ogniskowych

Zastosowany w obiektywie 24-105 zakres ogniskowych można z powodzeniem wykorzystać do realizacji większości zadań fotograficznych. Zmiana pola widzenia z szerokiego kąta do teleobiektywu trwa ułamek sekundy przez co obiektyw doskonale sprawdzi się w fotografii reporterskiej oraz każdej innej sytuacji gdzie chcemy ograniczyć się do jednego obiektywu.

Szybki i cichy silnik STM - idealny do filmowania

Niezwykle istotnym elementem obiektywu 24-105 mm f/3.5-5.6 EF IS STM jest zastosowanie silnika STM używanego podczas ustawiania ostrości. Silnik tego typu został skonstruowany specjalnie pod kątem ciągłego ustawiania ostrości co ma miejsce głównie w filmie. Jego praca jest całkowicie bezgłośna i pozwala na nagranie filmu bez słyszalnych dźwięków AF.

Wbudowana stabilizacja obrazu

Wbudowana w obiektyw stabilizacja obrazu IS (Image Stabilizer) ułatwi fotografowanie i filmowanie w warunkach słabego oświetlenia. Skuteczność stabilizacji wynosi aż 4 stopnie EV co przekłada się na możliwość wydłużenia czasu naświetlania nawet 16x). W praktyce rozwiązanie takie umożliwia fotografowanie nawet po zmroku bez konieczności użycia statywu. Stabilizacja użyta podczas filmowania zapewnia płynny obraz bez drgań.

Kompaktowa waga i wymiary

Obiektyw waży zaledwie 525 gram przez co doskonale sprawdzi się w podróży. Uniwersalny zakres ogniskowych sprawia, że może to być jedyny obiektyw jaki ze sobą zabieramy nie ograniczając przy tym tematyki zdjęć.

Kołowa, 7-listkowa przysłona

Zastosowanie kołowej przysłony, składającej się z 7 elementów pozwala na uzyskanie atrakcyjnego efektu bokeh (rozmycia tła). Jest to szczególnie istotne przy fotografii portretowej. Nawet po przymknięciu przysłony i przy dużej głębi ostrości elementy rozmyte wyglądają bardzo atrakcyjnie.

Do obiektywu zaleca się dokupić osłonę przeciwsłoneczną EW-83M. Stanowi ona ochronę przed refleksami świetlnymi oraz fizyczną ochronę przedniej soczewki.

image

Dane techniczne:

Oznaczenia : IS STM

Ogniskowa [mm]: 24-105

Kąt widzenia [stopnie]: 84-23,2

Przysłona [f/]: 3,5-5,6

Minimalna wartość przysłony - szeroki kąt [f/]: 3,5

Minimalna wartość przysłony - wąski kąt [f/]: 3,5

Maksymalna wartość przysłony - szeroki kąt [f/]: 22

Maksymalna wartość przysłony - wąski kąt [f/]: 32

Minimalna odległość ostrzenia AF/MF [cm]: 40

Stabilizacja: jest

Budowa: 17 elementów w 13 grupach

Skala odwzorowania: Maksymalne powiększenie 0,30x

Średnica filtra [mm]: 77

Waga [g]: 525

Wymiary (średnica x długość) [mm]: 83,4x104

Bagnet: Canon EF

image
Stan Powystawowy
Kod producenta 9521B005
Producent Canon
Model EF 24-105mm f/3.5-5.6 IS STM
Stabilizacja tak
Mocowanie Canon EF
Ogniskowa 24-105 mm
Przysłona f/3.5-5.6
Typ ogniskowania zmiennoogniskowe (zoom)
Typ obiektywu standardowy
Ustawianie ostrości manualne
Średnica filtra 77
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie