• Luneta Nikon Prostaff 5 Fieldscope 82 BODY

1529.00
opak Add to wishlist
Shipping within 24 hours
Shipping price 0
Odbiór osobisty 0
The Availability Of Mało

Luneta Nikon Prostaff 5 Fieldscope 82 BODY

STAN: NOWA

Otwarte opakowanie

image

Lunety z serii Prostaff oferują doskonałą widoczność nawet w trudnych warunkach. Układ optyczny został wykonany ze szkła ekologicznego - nie zawiera ołowiu i arsenu. Luneta Prostaff 5 z obiektywem o średnicy 82 mm, wyposażona jest w mocowanie bagnetowe okularu z blokadą, które umożliwia szybkie i pewne połączenie. Wodoodporna do 1m przez 10 minut. Duża średnica obiektywu - 82mm, zminimalizowana aberracja chromatyczna na brzegu pola widzenia nowych okularów, wielowarstwowe powłoki antyodblaskowe na soczewkach i pryzmatach oraz duże odsunięcie źrenicy wyjściowej, zapewniają użytkownikowi wysoki komfort obserwacji.

Lunety z serii Prostaff 5 wyróżniają się doskonałą ergonomią. Ich masa została zredukowana o 20% w porównaniu z modelami Nikon Spotting Scope RA III, dzięki czemu można je używać w plenerze z z relatywnie lekkimi statywami.

Seria Nikon Prostaff 5 jest wypełniona azotem a jej pierścienie, uszczelniające skutecznie, chronią wnętrze przed zalaniem i zaparowaniem. Dzięki temu urządzenia bez trudu mogą pracować w najtrudniejszych warunkach. Natomiast odpowiednie umiejscowienie środka ciężkości oraz dwa gniazda do mocowania statywowego umożliwiają poprawne wyważenie lunet na statywie w różnych kombinacjach, zarówno w czasie obserwacji, jak i fotografowania czy filmowania techniką digiscopingu przy użyciu aparatów kompaktowych Nikon COOLPIX . Zestaw nie zawiera okularu.

Lunety serii Prostaff 5 mogą być używane zarówno z nowymi okularami SEP-25, SEP-38W, SEP-20-60, jak i obecnie dostępnymi na rynku okularami dedykowanymi dla lunet Nikon Spottingo Scope RA III.

image

Dane techniczne:

Zestaw zawiera

  • luneta
  • futerał
  • zestaw nie zawiera okularu

Powiększenie [x]: w zależności od okularu

Średnica obiektywu [mm]: 82

Pole widzenia kątowe [stopnie]: w zależności od okularu

Pole widzenia liniowe [m/m]: w zależności od okularu

Źrenica wyjściowa [mm]: w zależności od okularu

Odstęp źrenicy [mm]: w zależności od okularu

Minimalna ostrość [m]: 6.1

Wodoszczelność: tak

Wypełnienie azotem/argonem: tak

Długość [mm]: 377

Szerokość [mm]: 95

Waga [g]: 950

Opcja wymiennych okularów: tak

Podłączenie adapterów do digiscopingu: tak

EAN 018208087747

image
Stan Nowy
Kod producenta 8774
Marka Nikon
Model PROSTAFF 5 82MM
The Signature Of The
Email
Ask a question