• KOLUMNY Q ACOUSTICS CONCEPT 40 WHITE OKAZJA HIT!

No goods
3199.00
Enter your email
Shipping within 24 hours
Shipping price 0
Odbiór osobisty 0
The Availability Of Brak towaru
image

KOLUMNY Q ACOUSTICS CONCEPT 40  OKAZJA HIT!

Kolumny nowy, odpakowany w celu sprawdzenia zawartości.

Zestaw oferowany w oryginalnym opakowaniu, kompletny.

image
image

Kolumna podłogowa Q Acoustics Concept 40

Q Acoustics Concept 40 to flagowy głośnik w ofercie producenta. Podstawowym problemem nad jakim skupili się konstruktorzy Q Acoustics jest rezonans obudowy. Rezonans obudowy występuje w pewnym stopniu we wszystkich głośnikach i przysłania znaczną część niskich tonów o małym natężeniu. Te ledwo słyszalne częstotliwości są częścią każdej odtwarzanej muzyki i współgrają ze sobą w celu osiągnięcia wrażenia realistycznej sceny dźwiękowej oraz umiejscowienia słuchacza w środku nagrania. Takich wrażeń mogą doświadczyć właściciele systemów high end.

Seria głośników Concept posiada najwyższej jakości obudowy wykonane w technologii GelcoreTM, charakteryzującej się wyjątkowo niskim rezonansem. To pozwala przetwornikom na odtwarzanie muzyki wolnej od zakłóceń pochodzących z konstrukcji obudowy.

Konstrukcja GelcoreTM oznacza, że Concept 40 korzysta z technologii, którą najłatwiej nazwać „obudową w obudowie”, ze specjalną masą izolującą pomiędzy ich powierzchniami. Ta obudowa jest zarówno sztywna, jak i prezentuje wyjątkowo niski poziom rezonansu. Jest to możliwe dzięki temu, że izolacja redukująca rezonans pochłania energię kinetyczną wygenerowaną w zewnętrznej obudowie przez przetworniki i rozprasza ją zamieniając na ciepło. Gdy porównamy obudowę głośnika Concept z inną konwencjonalną obudową, promieniujące drgania w całym paśmie najlepiej słyszalnych średnich częstotliwości zmniejszają się średnio o więcej niż -6 dB. Przy wysokich i niskich częstotliwościach efekt jest spotęgowany, z wyraźną poprawą, sięgającą nawet -10 dB.

Dane techniczne:

Konstrukcja: 2-drożny system bass reflex

Głośnik niskotonowy: 2 x 125mm

Głośnik wysokotonowy: 25mm

Zakres częstotliwości: 53Hz-22kHz

Impedancja nominalna: 6Ω

Impedancja minimalna: 4Ω

Skuteczność: 90dB

Rekomendowana moc wejściowa: 25-150W

Częstotliwość zwrotnicy: 2.3kHz

image
image
Kod producenta Concept 40
Model CONCEPT 40
Moc znamionowa RMS 150
The Signature Of The
Email
Ask a question