• Obiektyw Sony FE 24-70 mm f/4 ZA OSS Carl Zeiss SEL2470Z

No goods
2399.00
Enter your email
Shipping within 24 hours
Shipping price 0
Odbiór osobisty 0
The Availability Of Brak towaru

Obiektyw Sony 24-70 mm f/4 ZEISS mocowanie typu E

STAN: NOWA

Otwarte opakowanie

image

Najwyższa jakość i pełna kompatybilność

Obiektywy Sony E to najwyższej klasy optyka dedykowana do aparatów bezlusterkowych. W ofercie producenta znajdują się zarówno modele dedykowane do aparatów pełnoklatkowych (oznaczone symbolem FE) oraz mniejsze i lżejsze (oznaczone symbolem E) przeznaczone do aparatów z matrycą APS-C. Dla zapewnienia jak największej wygody, obiektywy dedykowane do matryc APS-C można używać w aparatach pełnoklatkowych ograniczając obraz sczytywany z matrycy do formatu APS-C.

image

Przeznaczenie

Carl Zeiss Vario-Tessar T FE 24 - 70 mm f/4.0 ZA OSS to pierwszy obiektyw zmiennoogniskowy dedykowany do współpracy z pełnoklatkowymi "bezlusterkowcami" Sony. Najwyższej jakości optyka marki Zeiss łączy doskonałe właściwości optyczne z niewielką wagą i wymiarami. Bardzo popularny zakres ogniskowych od 24 do 70 mm sprawia, że jest to niemal obowiązkowa pozycja w torbie każdego fotografa. Sprawdzi się w codziennej fotografii, przyrodzie, sporcie, portrecie czy reportażu. Wbudowana stabilizacja ułatwia również płynne filmowanie, nawet aparatami, które nie posiadają własnej stabilizacji.

Uniwersalność zastosowań

Zakres ogniskowych 24-70 mm to najczęściej stosowane ogniskowe przez profesjonalnych fotografów. Również w fotografii amatorskiej takie ogniskowe są bardzo uniwersalne, gdyż stanowią pole widzenia od szerokiego kąta do "niewielkiego zbliżenia". Takie rozwiązanie pozwala jak najmniej wymieniać obiektyw, mając przy tym jednocześnie narzędzie o najwyższych walorach optycznych.

Jakość optyczna firmy Zeiss

Budowa obiektywu to 12 soczewek znajdujących się w 10 grupach. W konstrukcji tej zastosowano aż pięć soczewek asferycznych oraz jedną ze szkła ED. Dodatkowo soczewki zostały pokryte powłokami Carl Zeiss T. Takie połączenie eliminuje błędy optyczne do minimum. Obrazy są ostre, kontrastowe i pozbawione zniekształceń a Ty możesz w pełni skupić się nad kadrem.

image

Duży, stały otwór przysłony

Zastosowanie dużego f/4.0, stałego otworu przysłony pozwala na fotografowanie w sytuacjach, gdzie ilość światła jest ograniczona. Duży otwór przysłony w połączeniu z okrągłą, 7-listkową budową pozwolą też na efektowne rozmycie tła i uzyskanie ciekawego efektu bokeh. Stały zakres "jasności" w całym spektrum ogniskowych doskonale sprawdzi się podczas filmowania, pozwalając na zmianę ogniskowej bez obawy o zmianę parametrów ekspozycji.

Wbudowana stabilizacja obrazu

Dzięki wbudowanej stabilizacji obrazu Optical SteadyShot, drgania rąk zostaną niemal całkowicie wyeliminowane. Czas naświetlania z użyciem stabilizacji może być o ok. 3-4 EV dłuższy niż bez. Takie rozwiązanie pozwala na fotografowanie w słabych warunkach oświetleniowych bez konieczności używania statywu. Co więcej, stabilizacja w obiektywie współpracuje ze stabilizacją stosowaną w niektórych aparatach Sony, zwiększając jej wydajność.

Solidna, uszczelniana obudowa

Liczne uszczelnienia zastosowane w obiektywie FE 24-70 mm pozwalają na swobodne użytkowanie w czasie deszczu, śniegu, czy na piasku. Szczelność obiektywu jest najbardziej efektywna we współpracy z uszczelnianymi aparatami Sony. Takie połączenie sprawia, że pogoda nie stanie na przeszkodzie w wykonaniu niepowtarzalnych zdjęć.

image

Dane techniczne:

Oznaczenia :    SEL ZA OSS FE

Ogniskowa [mm]:    24-70

Kąt widzenia [stopnie]:    84-34

Przysłona [f/]:    4.0

Minimalna wartość przysłony - szeroki kąt [f/]:    4.0

Minimalna wartość przysłony - wąski kąt [f/]:    4.0

Maksymalna wartość przysłony - szeroki kąt [f/]:    22

Maksymalna wartość przysłony - wąski kąt [f/]:    22

Minimalna odległość ostrzenia AF/MF [cm]:    40

Stabilizacja tak/nie:    tak

Budowa:    12 elementów w 10 grupach

Skala odwzorowania:    maksymalne powiększenie 0.20x

Bagnet:    Sony FE (pełna klatka)

Średnica filtra [mm]:    67

Waga [g]:    426

Wymiary (średnica x długość) [mm]:    73 x 94.5

image
Stan Nowy
Kod producenta SEL2470Z
Marka Sony
Model SEL2470Z
Waga produktu 426
Szerokość produktu 7.3
Wysokość produktu 7.3
Głębokość produktu 9.45
Stabilizacja tak
Mocowanie Sony E
Ogniskowa 24-70 mm
Przysłona f/4.0
Typ ogniskowania zmiennoogniskowe (zoom)
Typ obiektywu standardowy
Ustawianie ostrości autofocus
Średnica filtra 67
Liczba listków przysłony 7
Obiektyw do matryc APS-C, pełna klatka
Minimalny dystans ostrzenia 40
Konstrukcja (liczba elementów) 10/12
The Signature Of The
Email
Ask a question