• Obiektyw Sony E PZ 18-105mm f/4 G OSS

No goods
1899.00
Enter your email
Shipping within 24 hours
Shipping price 0
Odbiór osobisty 0
The Availability Of Brak towaru

Obiektyw Sony E PZ 18-105mm f/4 G OSS

STAN: NOWY

Otwarte opakowanie

image

Najwyższa jakość i pełna kompatybilność

Obiektywy Sony E to najwyższej klasy optyka dedykowana do aparatów bezlusterkowych. W ofercie producenta znajdują się zarówno modele dedykowane do aparatów pełnoklatkowych (oznaczone symbolem FE) oraz mniejsze i lżejsze (oznaczone symbolem E) przeznaczone do aparatów z matrycą APS-C. Dla zapewnienia jak największej wygody, obiektywy dedykowane do matryc APS-C można używać w aparatach pełnoklatkowych ograniczając obraz sczytywany z matrycy do formatu APS-C.

Przeznaczenie

E 18-105 mm f/4.0 G OSS PZ (Power Zoom) to uniwersalny obiektyw zmiennoogniskowy dedykowany do aparatów bezlusterkowych z matrycą APS-C. Elemenem wyróżniającym ten model jest możliwość płynnej zmiany ogniskowej z poziomu korpusu aparatu co docenią zwłaszcza osoby zajmujące się filmowaniemFilmowcy docenią również wbudowaną stabilizację obrazu oraz stałą jasność w całym zakresie ogniskowych.

image

Cechy i korzyści

Uniwersalność zastosowań

Szeroki zakres ogniskowych od 18 do 105 mm (odpowiednik ogniskowych 27-157,5 dla matryc pełnoklatkowych) pozwala na fotografowanie lub filmowanie szerokiego spektrum tematów. Obiektyw ten doskonale sprawdzi się zarówno w krajobrazie, portrecie jak i fotografii podróżniczej. Jest idealnym rozwiązaniem dla osób szukających jednego obiektywu do wszystkiego nie tracąc przy tym na jakości. Wykorzystywany do filmowania idealnie sprawdzi się zarówno z aparatami bezlusterkowymi jak i kamerami Sony NEX.

Wysoka jakość optyczna

Obiektyw 18-105 jest jednym z przedstawicieli serii G cechującej się bardzo dobrymi parametrami optycznymi i mechanicznymi. W obiektywie wykorzystano 16 soczewek znajdujących się w 12 grupach. Wśród nich zastosowano 2 soczewki ze szkła ED oraz aż 3 soczewki asferyczne. Pozwala to na zachowanie obrazu o wysokiej ostrości, bez zniekształceń na brzegach kadu oraz wiernie odzwierciedlającego naturalne kolory. Możesz więc być pewien wysokiej jakości obrazu zarówno na fotografiach jak i filmie.

Wyeliminowane refleksy i tzw. duszki

Każda z powierzchni zastosowanych soczewek została pokryta przeciwodblaskową powłoką Nano AR. Rozwiązanie takie zmniejsza ryzyko wystąpienia refleksów świetlnych podczas fotografowania pod światło.

image

Stała jasność w całym zakresie ogniskowych

Na uwagę zasługuje duża, stała w całym zakresie maksymalna wartość  przysłony f/4,0. Pozwala to na fotografowanie lub filmowanie w słabym oświetleniu bez konieczności używania dużych czułości ISO a więc z zachowaniem niskiego poziomu szumu. Stała jasność w całym zakresie to również doskonała wiadoość dla osób zajmujących się filmowaniem gdyż zmiana ogniskowej nie wymusza zmiany ekspozycji.

Wbudowana stabilizacja obrazu

Dla zapewnienia stabilności ujęć, zwłaszcza podczas filmowania, w obiektywie tym zastosowano stabilizator obrazu SteadyShot. Pozwala on na nagrywanie płynnych ujęć lub wydłużenie czasu naświetlania podczas fotografowania. Nie musisz więc stosować dodatkowych akcesoriów jak stabilizatory czy statyw.

Szybki i cichy AF

Cicha i szybka praca AF doskonale sprawdzi się z obiektami w ruchu. Ustawienie trybu AF w tryb ciągły pozwoli na szybkie podążanie za obiektem utrzymując go w polu ostrości. Bez problemu zrobisz więc zdjęcia sportowe, przyrodnicze czy nagrasz dynamiczny film.

Elektryczny system regulacji ogniskowej

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest elektryczny system nastawiania zoomu z możliwością płynnej regulacji prędkości. Przydaje się to głównie podczas filmowania zapewniając płynność ujęć. Zależnie od potrzeb najazd może być powolny i płynny lub zdecydowany i szybki.

Dwa sposoby, by znaleźć się bliżej - ogniskową można regulować również w tradycyjny sposób za pomocą pierścienia.

image

Dane techniczne:

Oznaczenia :    E PZ G OSS

Ogniskowa [mm]:    18-105

Kąt widzenia [stopnie]:    76-15

Przysłona [f/]:    4.0

Minimalna wartość przysłony - szeroki kąt [f/]:    4.0

Minimalna wartość przysłony - wąski kąt [f/]:    4.0

Maksymalna wartość przysłony - szeroki kąt [f/]:    22

Maksymalna wartość przysłony - wąski kąt [f/]:    22

Minimalna odległość ostrzenia AF/MF [cm]:    45

Stabilizacja tak/nie:    tak

Budowa:    17 elementów w 12 grupach

Skala odwzorowania:    max powiększenie 0.11x

Osłona przeciwsłoneczna:    ALC-SH128

Bagnet:    Sony E

Średnica filtra [mm]:    72

Waga [g]:    427

Wymiary (średnica x długość) [mm]:    78x110

image
Stan Nowy
Kod producenta SELP18105G
Marka Sony
Model E PZ 18-105mm f/4 G OSS
Waga produktu 427
Głębokość produktu 11
Stabilizacja tak
Mocowanie Sony E
Ogniskowa 18-105 mm
Przysłona f/4.0
Typ ogniskowania zmiennoogniskowe (zoom)
Typ obiektywu standardowy
Ustawianie ostrości autofocus
Średnica filtra 72
Liczba listków przysłony 7
Obiektyw do matryc APS-C
Minimalny dystans ostrzenia 45
Konstrukcja (liczba elementów) 16 elementów / 12 grup
The Signature Of The
Email
Ask a question