• Obiektyw Sony E FE 85 mm F/1.8 SEL85F18 GW FV HiT

No goods
1879.00
Enter your email
Shipping within 24 hours
Shipping price 0
Odbiór osobisty 0
The Availability Of Brak towaru

Obiektyw Sony 85 mm f/1.8 mocowanie typu E

STAN: NOWY

Otwarte opakowanie

image

Najwyższa jakość i pełna kompatybilność

Obiektywy Sony E to najwyższej klasy optyka dedykowana do aparatów bezlusterkowych. W ofercie producenta znajdują się zarówno modele dedykowane do aparatów pełnoklatkowych (oznaczone symbolem FE) oraz mniejsze i lżejsze (oznaczone symbolem E) przeznaczone do aparatów z matrycą APS-C. Dla zapewnienia jak największej wygody, obiektywy dedykowane do matryc APS-C można używać w aparatach pełnoklatkowych ograniczając obraz sczytywany z matrycy do formatu APS-C.

Przeznaczenie

Obiektyw Sony FE 85 mm f/1.8 to doskonała propozycja dla miłośników fotografii portretowej. Ten lekki, niewielki i przystępny cenowo model doskonale uzupełnia gamę obiektywów dedykowanych do pełnoklatkowych aparatów bezlusterkowych Sony. Duży otwór przysłony oraz 9-listkowa przysłona pozwalają na piękne rozmycie tła (tzw. bokeh) co w fotografii portretowej jest szczególnie ważne.

image

Cechy i korzyści

Piękny bokeh

Ogniskowa 85 mm w połączeniu z dużym otworem względnym i 9-listkową przysłoną kołową charakteryzuje się atrakcyjnym rozmyciem drugiego planu (tzw. bokeh). Jest to szczególnie istotne gdyż obiektyw 85 mm/1.8 to podstawowe narzędzie miłośników portretów.

Wysoka jakość optyczna

Konstrukcja optyczna składa się z 9 elementów znajdujących się w 8 grupach. W konstrukcji wykorzystano jeden element ED charakteryzujący się bardzo niskim poziomem dyspersji. W połączeniu ze starannością wykonania pozostałych soczewek pozwala to ograniczyć zniekształcenia kolorów i osiągnąć wysoką ostrość nawet na brzegach kadru.

image

Szybki, cichy i celny AF

W obiektywie FE 85 mm f/1.8 wykorzystano napęd z podwójnym silnikiem liniowym. Porusza on mechanizmem ustawiania ostrości bez udziału przekładni co skutkuje cichą, szybka i dokładną pracą AF. Ma to szczególne znaczenie podczas filmowania lub fotografowania w dyskretnych sytuacjach.

Kompaktowa konstrukcja

Obiektyw Sony 85 mm f/1.8 dzięki swoim niewielkim gabarytom (78 x 82 mm) i wadze 371 gram doskonale wpisuje się w logikę aparatów bezlusterkowych jaką jest zapewnienie doskonałej jakości połączonej z mobilnością. Zestaw obiektywu z aparatami Sony jest bardzo poręczny i idealny by mieć go zawsze przy sobie.

image

Wysoka ergonomia

Obiektyw został zamknięty w zwartej, solidnej obudowie. Szeroki pierścień ostrości pozwala na precyzyjne "doostrzenie" lub całkowicie manualne ustawienia ostrości. Z automatycznego do ręcznego trybu ostrzenia łatwo przejść korzystając z przełącznika na obudowie. Dodatkowo obiektyw został wyposażony w przycisk blokady ostrości z możliwością zaprogramowania go do innych funkcji. Rozwiązanie takie idealnie sprawdza się dla osób, które chcą mieć wszystko pod ręką.

Niezawodny

Konstrukcja obiektywu została wyposażona w zestaw uszczelek chroniących obiektyw przed destrukcyjnym wpływem pyłu i wilgoci na elektronikę. Dla zapewnienia jak najlepszej ochrony wskazane jest by obiektyw był używany z uszczelnianymi aparatami Sony.

image

Dane techniczne:

Producent: Sony

rodzaj: stałoogniskowy

typ: Teleobiektyw stałoogniskowy

rozmiar obrazu: 35mm

Mocowanie: Sony E

ogniskowa: 85 mm

mocowanie filtrów: do obiektywu

maksymalna wartość przysłony: 22

minimalna wartość przysłony: 1.8

konstrukcja: 9 elementów w 8 grupach

stabilizator obrazu: tak

liczba listków przysłony: 9

pole widzenia: 29 stopnie

powiększenie maksymalne: 0.13

minimalna odległość ustawiania ostrości: 0.8 m

rozmiar filtra: 67 mm

wymiary: 78 x 82 mm

waga: 371 g

Kod producenta: SEL85F18.SYX

Nazwa produktu: Sony 85 mm f/1.8 mocowanie typu E

image
Stan Nowy
Kod producenta SEL85F18
Marka Sony
Model FE 85 mm F/1.8
Waga produktu 371
Szerokość produktu 7.8
Wysokość produktu 7.8
Głębokość produktu 8.2
Stabilizacja nie
Mocowanie Sony E
Ogniskowa 85 mm
Przysłona f/1.8
Typ ogniskowania stałoogniskowe
Typ obiektywu teleobiektyw
Ustawianie ostrości autofocus
Średnica filtra 67
Liczba listków przysłony 9
Waga produktu z opakowaniem jednostkowym 0.54
Obiektyw do matryc pełna klatka
Minimalny dystans ostrzenia 80
Konstrukcja (liczba elementów) 8-9
The Signature Of The
Email
Ask a question