• Obiektyw Sony E FE 24-105mm f/4 G OSS

No goods
3799.00
Enter your email
Shipping within 24 hours
Shipping price 0
Odbiór osobisty 0
The Availability Of Brak towaru

Obiektyw Sony 24-105 mm f/4 G OSS mocowanie typu E

STAN: NOWY

Otwarte opakowanie

image

Najwyższa jakość i pełna kompatybilność

ObiektywySony E to najwyższej klasy optyka dedykowana do aparatów bezlusterkowych. W ofercie producenta znajdują się zarówno modele dedykowane do aparatów pełnoklatkowych (oznaczone symbolem FE) oraz mniejsze i lżejsze (oznaczone symbolem E) przeznaczone do aparatów z matrycą APS-C. Dla zapewnienia jak największej wygody, obiektywy dedykowane do matryc APS-C można używać w aparatach pełnoklatkowych ograniczając obraz sczytywany z matrycy do formatu APS-C.

Przeznaczenie

FE 24-105 f/4.0 G OSS to obiektyw o bardzo szerokim zastosowaniu, dedykowany do aparatów bezlusterkowych z matrycą pełnoklatkową. Szeroki zakres ogniskowych pozwoli na fotografowanie zarówno rozległych krajobrazów jak i "ciasnych" portretów. Wbudowana w obiektyw stabilizacja obrazu oprócz możliwości wydłużenia czasu naświetlania doskonale sprawdzi się podczas filmowania, eliminując drgania obrazu.

image

Cechy i korzyści

Uniwersalność zastosowań

Dzięki szerokiemu zakresowi najczęściej używanych ogniskowych obiektyw FE 24-105 f/4.0 G OSS doskonale sprawdzi się niemal w każdego typu fotografii, od planów ogólnych do detali. W połączeniu z niewielką wagą (663 gramy) oraz stosunkowo dużą jasnością f/4,0 idealnie sprawdzi się do całodniowych wypraw. Zakres ogniskowych 24-105 pozwala też na wykonanie całego reportażu, np. ślubnego korzystając tylko z jednego obiektywu. Stała jasność oraz stabilizacja doskonale sprawdzą się podczas filmowania, pozwalając na nagranie wysokiej jakości filmu z wykorzystaniem tylko tego jednego obiektywu.

image

Wysoka jakość optyczna

Zaawansowana konstrukcja optyczna obejmuje 17 elementów w 14 grupach obiektyw wyróżnia bardzo wysoka jakość optyczna. Jest to zasługa 4 soczewek asferycznych, w tym 2 typu AA.  Aberrację chromatyczną z kolei kompensują 3 soczewki z niskodyspersyjnego szkła ED. Rozdzielczość optyczna dopasowana jest do wymagających matryc o dużej rozdzielczości. Wysoką rozdzielczość potwierdzają wykresy MTF.

Szybki i precyzyjny system AF

Zastosowany w obiektywie wyjątkowo szybki i cichy silnik DDSSM wyróżnia się dużą szybkością działania i cichą pracą. Takie rozwiązanie sprawia, że obiektyw nadaje się również do szybkich zdjęć oraz filmów. Cicha praca systemu AF pozwala również na dyskretne fotografowanie np. w trakcie ślubów.

image

9-listków przysłony

Maksymalna ognioskowa wynosząca 105 mm oraz wartości do niej zbliżone doskonale sprawdzą się w fotografii portretowej. W połączeniu z dużą jasnością f/4 oraz kołową 9-listkową przysłoną pozwalają na uzyskanie ciekawie rozmytego tła (tzw. bokeh) z wyodrębnieniem głównego planu. Minimalna odległość ogniskowania wynosząca zaledwie 38 cm pozwoli na fotografowanie detali w dużej skali odwzorowania.

Niewielka waga i wymiary

Pomimo dużego zakresu ogniskowych oraz dużej jasności waga obiektywu wynosi jedynie 663 gramy. W połączeniu z poręcznymi aparatami bezlusterkowymi tworzy wyważony zestaw idealnie nadający się na długie wyprawy.

Uszczelniana obudowa i programowalny przycisk

Konstrukcja obiektywu jest odporna na działanie wilgoci i pyłu, a przednia soczewka została pokryta warstwą fluoru, która zapobiega osadzaniu się na niej pyłu, wody, tłuszczu i innych zanieczyszczeń. Razem z uszczelnianymi aparatami Sony może być używany w niekorzystnych warunkach atmosferycznych.

Programowalny przycisk blokady ostrości

Umieszczony na obudowie przycisk blokady ostrości może zostać zaprogramowany jedną z wielu funkcji dostępnych w aparacie. Możesz więc ulubione funkcje mieć zawsze pod ręką bez konieczności szukania ich w menu i bez straty czasu.

image

Nagrody i wyróżnienia

Najlepszy zmiennoogniskowy obiektyw standardowy do aparatu CSC

Model FE 24-105 f/4.0 G OSS to zdobywca prestiżowej nagrody TIPA (2018) dla najlepszego zmiennoogniskowego obiektywu standardowego do aparatu CSC. Technical Image Press Association to globalna organizacja, zrzeszająca czasopisma o tematyce związanej z fotografią i obrazowaniem.

image

Dane techniczne:

Oznaczenia :    FE 24-105 mm f/4 G OSS

Ogniskowa [mm]:    24-105

Kąt widzenia [stopnie]:    84-23

Przysłona [f/]:    4.0

Minimalna wartość przysłony - szeroki kąt [f/]:    4.0

Minimalna wartość przysłony - wąski kąt [f/]:    4.0

Maksymalna wartość przysłony - szeroki kąt [f/]:    22

Maksymalna wartość przysłony - wąski kąt [f/]:    22

Minimalna odległość ostrzenia AF/MF [cm]:    38

Stabilizacja tak/nie:    tak

Budowa:    17 elementów w 14 grupach

Bagnet:    Sony FE (pełna klatka)

Średnica filtra [mm]:    77

Waga [g]:    663

Wymiary (średnica x długość) [mm]:    83.4x113.3

image
Stan Nowy
Kod producenta SEL24105G
Marka Sony
Model FE 24-105mm f/4 G OSS
Waga produktu 663
Szerokość produktu 8.3
Wysokość produktu 8.3
Głębokość produktu 11.3
Załączone wyposażenie automatyczna ostrość, odporny, stabilizacja obrazu, ultradźwiękowa ostrość
Stabilizacja tak
Mocowanie Sony E
Ogniskowa 24-105 mm
Przysłona f/4.0
Typ ogniskowania zmiennoogniskowe (zoom)
Typ obiektywu standardowy
Ustawianie ostrości autofocus
Średnica filtra 77
Liczba listków przysłony 9
Obiektyw do matryc pełna klatka
Minimalny dystans ostrzenia 38
Konstrukcja (liczba elementów) 8/9
The Signature Of The
Email
Ask a question