• Obiektyw Sigma A 18-35 mm f/1.8 DC HSM NIKON GW FV OKAZJA!

2749.00
opak Add to wishlist
Shipping within 24 hours
Shipping price The Lack Of
The Availability Of Mało

Obiektyw SIGMA A 18-35 mm f/1.8 DC HSM Nikon

STAN: NOWY - POWYSTAWOWY

Posiada delikatne pęknięcie - nie ma wpływu na użytkowanie

Dokładny stan widoczny na zdjęciach REAL

image

Obiektyw szerokokątny typu zoom przeznaczony do lustrzanek z matrycą APS-C. Charakteryzuje się najwyższą jasnością f/1.8 w swojej klasie oraz ogniskowymi w zakresie 18-35 mm. Wyposażony w ultradźwiękowy silnik HSM oraz cichy i bardzo celny autofocus.

Sigma A 18-35 mm f/1.8 DC HSM jest obiektywem świetnie wykonanym z dużą dbałością o detale. Rozpoczyna się metalowym bagnetem, który otacza styki i tylną soczewkę obiektywu mającą średnicę 29 mm. Soczewka ta jest na równi z bagnetem, gdy ogniskowa ustawiona jest na 18 mm i chowa się na głębokość 2-3 mm w obudowę, gdy przechodzimy do ogniskowej 35 mm. Ruch ten jest tak niewielki, że pomiędzy krawędzią obudowy soczewki, a samą obudową obiektywu nie powstaje żadna szpara. Kurz i inne zanieczyszczenia nie mają więc łatwej drogi, aby dostać się do wnętrza tubusu.

Jeśli chodzi o konstrukcję optyczną obiektywu, to obietyw składa się z 17 soczewek ustawionych w 12 grupach. W sumie mamy więc aż pięć elementów z niskodyspersyjnego szkła SLD i cztery soczewki asferyczne, co zmniejsza możliwość występowania aberracji sferycznej.

image

Dzięki zastosowaniu wewnętrznego ogniskowania obiektyw nie zmienia swojej długości podczas ostrzenia oraz zmiany ogniskowych. Przednia soczewka pozostaje nieruchoma, dzięki czemu można zastosować filtry polaryzacyjne lub połówkowe. Rozwiąznie takie poprawia ergonomię obiektywu.

Bliki oraz refleksy kontrolowano i korygowano już w początkowych fazach projektowania obiektywu, dzięki czemu udało się je skutecznie wyeliminować. W obiektywie zastosowano autorski system warstw antyrefleksyjnych - Super Multi Layer Conating, dzięki któremu uzyskujemy ostry i kontrastowy obraz nawet przy fotografowaniu pod słońce.

Obiektyw umożliwia fotografowanie obiektywów znajdujących się 28 cm od matrycy aparatu (powiększenie 1:4,3). Tę możliwość wykorzysta każdy kreatywny fotograf przy reportażach oraz fotografii przyrodniczej.

image

Ultradźwiękowy silnik HSM (Hyper Sonic Motor) zapewnia szybkie i precyzyjne ustawianie ostrości. Nie występują tu klasyczne połączenia mechaniczne przez co napęd jest niemal bezgłośny co ma kluczowe znaczenie przy wideofilmowaniu oraz pracy w kościołach czy teatrach. Silnik zapewnia możliwość doostrzania bez konieczności przełączania w tryb MF.

9-cio listkowa kołowa przysłona zapewnia korzystne rozmycie nieostrych obszarów zdjęcia. Uzyskany w ten sposób bokeh jest pożądany zarówno w fotografii, jak i wideofilmowaniu.

Korpus obiektywu wykonano z metalu oraz materiału TSC. Termicznie Stabilny Kompozyt jest odporny na udary, niekorzystne temperatury oraz odkształcenia. Na obudowach wygrawerowano 3 cyfry oznaczające rok wprowadzenia modelu na rynek. W obiektywie zamontowano mosiężne mocowanie bagnetowe. Charakter zastosowanego materiału gwarantuje precyzyjną dokładność wykonania oraz trwałość mocowania nawet przy bardzo intensywnym użytkowaniu.

image

Obiektyw współpracuje ze stacją dokującą, umożliwiającą podłączenie obiektywu do komputera i personalizowanie go wg własnych potrzeb. Dzięki oprogramowaniu "Sigma Optimization Pro" można samemu wgrywać nowe oprogramowanie, a także dostosowywać takie parametry jak punkt ostrości.

Do pomiaru rozdzielczości obiektywu opracowano bardzo precyzyjny system pomiarowy "A1" oparty o 46 megapikselową matrycę Foveon. Dzięki czemu udaje się kontrolować najmniejsze szczegóły obrazu. Wszystkie obiektywy Sigma 16-35mm F1.8 DC HSM przed opuszczeniem fabryki są poddawane kontroli "A1".

image

Dane techniczne:

Oznaczenia :    A DC HSM

Ogniskowa [mm]:    18-35

Kąt widzenia [stopnie]:    76.5-44.2

Przysłona [f/]:    1.8

Minimalna wartość przysłony - szeroki kąt [f/]:    1.8

Minimalna wartość przysłony - wąski kąt [f/]:    1.8

Maksymalna wartość przysłony - szeroki kąt [f/]:    16

Maksymalna wartość przysłony - wąski kąt [f/]:    16

Minimalna odległość ostrzenia AF/MF [cm]:    0.28

Stabilizacja tak/nie:    brak

Budowa:    17 elementów w 12 grupach

Skala odwzorowania:    1:4.3

Osłona przeciwsłoneczna:    LH780-06

Średnica filtra [mm]:    72

Waga [g]:    810

Wymiary (średnica x długość) [mm]:    78 x 121

Bagnet:    Nikon F

image
image
Stan Powystawowy
Kod producenta 18-35 F/1.8 HSM DC ART
Marka Sigma (2)
Model 18-35 F/1.8 HSM DC ART
Konstrukcja skala ostrości
Waga produktu 810
Szerokość produktu 7.8
Wysokość produktu 12.1
Głębokość produktu 12.1
Załączone wyposażenie dekiel przedni, dekiel tylny, Futerał, Osłona przeciwsłoneczna, pudełko
Stabilizacja nie
Mocowanie Nikon F
Ogniskowa 18-35 mm
Przysłona f/1.8
Typ ogniskowania zmiennoogniskowe (zoom)
Typ obiektywu standardowy
Ustawianie ostrości autofocus
Średnica filtra 72
Liczba listków przysłony 9
Waga produktu z opakowaniem jednostkowym 1
Obiektyw do matryc APS-C
Minimalny dystans ostrzenia 28
Konstrukcja (liczba elementów) 17
The Signature Of The
Email
Ask a question