• Obiektyw Fujifilm X 16-55/2.8 XF R LM WR FV OKAZJA!!

3699.00
opak Add to wishlist
Shipping within 24 hours
Shipping price The Lack Of
The Availability Of Mało

Obiektyw FujiFilm Fujinon XF 16-55 mm f/2.8 R LM WR

STAN: NOWY -  POWYSTAWOWY

Obiektyw posiada delikatne wgniecenie - nie wpływa na działanie

Zdjęcia REAL prezentują dokładny stan produktu.

image

Najwyższej klasy optyka do aparatów FujiFilm X

Seria XC - to przystępne cenowo a jednocześnie gwarantujące wysokiej jakości obraz obiektywy zmiennoogniskowe. Są doskonałym rozwiązaniem dla początkujących użytkowników.

Serii XF - kierowana do wymagających użytkowników obejmuje zarówno stałoogniskowe obiektywy o doskonałych jasnościach jak i obiektywy zmiennoogniskowe.

Seria XF z dodatkowym oznaczeniem WR - to specjalnie uszczelniane, dedykowane do pracy w niekorzystnych warunkch atmosferycznych modele o doskonałych parametrach optycznych i mechanicznych.

Pełen zakres obiektywów obejmuje całe powszechnie używane pole widzenia zapewniając jednocześnie najwyższą jakość obrazu i mechaniki działania.

Obiektywy FujiFilm X

Przeznaczenie

XF 16-55 mm f/2.8 R LM WR to profesjonalny obiektyw typu zoom dedykowany do bezlusterkowych aparatów FujiFilm. Najwyższej jakości optyka, stała jasność, uszczelniana konstrukcja, szybki AF oraz zakres ogniskowych 16-55 mm sprawiają, że model ten jest podstawowym narzędziem pracy wielu zawodowych reporterów, fotografów ślubnych czy podróżników.

image

Cechy i korzyści

Cechą szczególnie wyróżniającą obiektyw XF 16-55 jest jego najwyższa jakość optyczna. Na konstrukcję obiektywu składa się 17 elementów rozmieszczonych w 12 grupach. Wśród nich zastosowano aż 3 soczewki asferyczne (odpowiedzialne za wyjątkową ostrość i szczegółowość) oraz 3 soczewki ze szkła ED ograniczające aberrację chromatyczną oraz zapewniające doskonałą ostrość na całej powierzchni.

Bardzo wysoki poziom ostrości oraz równomierność naświetlenia (brak winietowania) występuje nawet przy maksymalnym otworze przysłony f/2,8.

Autorskie powłoki przeciwodblaskowe

W obiektywie  XF 16-55 mm f/2.8 R LM WR zastosowano aż dwie technologie powłok Fujifilm: HT-EBC oraz Nano-GI (Gradient Index). Wpłynęło to na zdecydowane ograniczenie występowania flar i tzw. duszków. Praca pod światło jest bardzo przyjemna i mało kiedy występująca flara jest efektem przypadkowym. Takie rozwiązanie zwiększa użyteczność obiektywu pozwalając na swobodne użytkowanie nawet w ostrym słońcu.

image

Najczęściej używany zakres ogniskowych

Zastosowany w obiektywie zakres ognioskowych 16-55 mm odpowiada kątom widzenia charakterystycznym dla ogniskowych 24-84 mm w aparatach małoobrazkowych. Są to najczęściej używane ogniskowe w niemal każdym rodzaju fotografii, od fotografii reporterskiej, rodzinnej, ślubnej, portertowej czy pamiątkowej poprzez krajobraz i przyrodę. Obiektyw 16-55 stanowi podstawę pracy niemal każdego zawodowego fotografa.

Duży, stały otwór przysłony

Połączenie popularnego zakresu ogniskowych z dużą, stałą w całym zakresie ogniskowych jasnością pozwala na wykonanie niemal każdego rodzaju zdjęć, w każdych warunkach oświetleniowych. Duża wartość przysłony to również możliwość uzyskania "płytkiej" głębi ostrości. Stałą wartość przysłony w całym zakresie docenią również osoby zajmujące się filmowaniem gdzie naświetlenie pozostanie stałe nawet przy zmianie ogniskowej w trakcie ujęcia.

image

Atrakcyjne rozmycie tła dzięki 9-listkowej przysłonie

Zastosowana w tym modelu 9-listkowa, kołowa przysłona pozwala na uzyskanie gładkiego, atrakcyjnego efektu bokeh przez co obiektyw dobrze sprawdzi się w fotografii portretowej czy podczas fotografowania i filmowania w scenach o wysokim kontraście oświetlenia znajdującego się za obiektem.

Szybki, celny i cichy autofokus

Zmniejszenie masy pierwszej soczewki oraz zastosowanie podwójnego silnika liniowego sprawia, że AF jest wyjątkowo szybki i cichy. Podłaczając obiektyw do aparatów wykorzystujących detekcję fazową opóźnienie  może wynieść zaledwie 0,06 sekundy. Układ AF wykorzystuje sygnał pobierany bezpośrednio z matrycy, co umożliwia niezwykle precyzyjne i szybkie ustawienie ostrości.

Solidna, uszczelniana konstrukcja

Wykonana z metalu, elegancka obudowa została w 14 miejscach uszczelniona pozwalając na korzystanie z obiektywu nawet w niekorzystnych warunkach atmosferycznych (kurz, śnieg) czy mróz do -10 stopni. Dla zachowania szczelności obiektyw powinien być używany z uszczelnianymi korpusami aparatów FujiFilm X. Bagnet obiektywu został wykonany z mosiądzu gwarantując pewność mocowania.

Specjalnie wyprofilowane żłobienia na pierścieniu ostrości oraz przysłony pozwalają na wygodne operowanie, zwłaszcza w trybie MF. Możliwe jest również korzystanie z trybu AF z ręczną korektą ostrości.

image

Dane techniczne:

Oznaczenia:    XF R LM WR

Ogniskowa [mm]:    16-55

Kąt widzenia [stopnie]:    83.2- 29

Przysłona [f/]:    2.8

Minimalna wartość przysłony - szeroki kąt [f/]:    2.8

Minimalna wartość przysłony - wąski kąt [f/]:    2.8

Maksymalna wartość przysłony - szeroki kąt [f/]:    22

Maksymalna wartość przysłony - wąski kąt [f/]:    22

Minimalna odległość ostrzenia AF/MF [cm]:    30

Stabilizacja tak/nie:    nie

Budowa:    17 elementów w 12 grupach (3 soczewki asferyczne i 3 o super niskiej dyspersji)

Skala odwzorowania:    maksymalne powiększenie 0,16x

Bagnet:    FujiFilm X

Średnica filtra [mm]:    77

Waga [g]:    655

Wymiary (średnica x długość) [mm]:    83.3 x 106

Zestaw zawiera

  • Obiektyw
  • Dekiel na przód
  • Osłonę przeciwsłoneczną
  • Torba ochronna
image
image
image
Stan Powystawowy
Kod producenta 16443072
Marka Fujifilm (2)
Model 16-55/2.8 XF R LM WR
Konstrukcja skala ostrości
Waga produktu 655
Szerokość produktu 7.5
Wysokość produktu 7.5
Głębokość produktu 11.8
Stabilizacja nie
Mocowanie Fujifilm X
Ogniskowa 16-55 mm
Przysłona f/2.8
Typ ogniskowania zmiennoogniskowe (zoom)
Typ obiektywu standardowy
Ustawianie ostrości autofocus
Średnica filtra 77
Liczba listków przysłony 7
Obiektyw do matryc APS-C
Minimalny dystans ostrzenia 110
Konstrukcja (liczba elementów) 17
The Signature Of The
Email
Ask a question