• Obiektyw Canon EF 24-105MM f/4L IS II USM Canon EF

No goods
4999.00
Enter your email
Shipping within 24 hours
Shipping price 0
Odbiór osobisty 0
The Availability Of Brak towaru

Obiektyw Canon 24-105 MM F/4.0L EF IS II USM

STAN: NOWY - POWYSTAWOWY

image

Unowocześniona wersja popularnego zooma do aparatów pełnoklatkowych

Seria L (Luxury) to elita zaawansowanych obiektywów Canon, zaprojektowana i zbudowana pod kątem potrzeb najbardziej wymagających zawodowców. Obiektywy wyróżniają się najwyższą spotykaną jakością optyki, wykonane są z materiałów odpornych na ścieranie, a wewnętrzne mechanizmy zrobiono z wytrzymałych metali. Są także odporne na złe warunki atmosferyczne i wstrząsy. Występują w kolorach jasno-szarym i czarnym, a na ich końcu umieszczona jest charakterystyczna, czerwona obwódka. W obiektywach tej serii stosowane są specjalne szkła fluorytowe, najlepiej redukujące współczynnik aberracji chromatycznej.

Przeznaczenie

Unowocześniona wersja uniwersalnego obiektywu dla zawodowców i wymagających amatorów. Poprawiona jakość optyczna oraz skuteczność stabilizacji sięgająca 4EV doskonale sprawdzi się przy codziennym fotografowaniu i filmowaniu. Model ten jest idealnym rozwiązaniem w fotografii podróżniczej czy reporterskiej gdzie z różnych powodów chcemy ograniczyć wagę i ilość posiadanego sprzętu.

image

Cechy i korzyści

Uniwersalny zakres ogniskowych

Zastosowany w obiektywie Canon 24-105 mm f/4.0L EF IS II USM zakres ogniskowych można z powodzeniem wykorzystać do realizacji większości zadań fotograficznych. Zmiana pola widzenia z szerokiego kąta do teleobiektywu trwa ułamek sekundy przez co obiektyw doskonale sprawdzi się w fotografii reporterskiej oraz każdej innej sytuacji gdzie chcemy ograniczyć się do jednego obiektywu.

Wysoka jakość optyczna

W stosunku do poprzedniej wersji obiektywu 24-105 model ten zyskał nowy układ optyczny spełniający wymagania współczesnych matryc o dużej rozdzielczości. Na jego budowę składa się aż 17 elementów rozmieszczonych w 12 grupach. Wśród nich zastosowano 4 nowoczesne soczewki asferyczne ze szkła GMo (Glas Molded). Szczególne znaczenie w uzyskaniu najwyższej jakości obrazu bez odbić i duszków ma zastosowanie powłoki Air Sphere (ASC).

image

Szybki silnik USM

Zastosowany w obiektywie silnik USM zapewnia szybkie, ciche i precyzyjne ustawianie ostrości. W każdej chwili możliwe jest też ręczne "doostrzenie" bez potrzeby przełączania obiektywu w tryb MF. Skala ostrości widoczna jest w górnej części obiektywu.

Stabilizacja obrazu o skuteczności 4EV

Zastosowana w obiektywie stabilizacja obrazu IS (Image Stabilizer) cechuje się bardzo dużą skutecznością sięgającą aż 4 wartości EV. Przekłada się to na możliwość wydłużenia czasu naświetlania aż 16x a w praktyce fotografowanie w bardzo słabym oświetleniu bez konieczności używania statywu. Stabilizacja użyta podczas filmowania zapewnia płynny obraz bez drgań.

image

Uszczelniana obudowa

Obiektyw 24-105 mm f/4 L EF IS II USM należy do profesjonalnej klasy "L" (Luxury). Wszystkie obiektywy tej serii oprócz doskonałej jakości optycznej i mechanicznej wyróżnia solidna, lekka i uszczelniana obudowa zrobiona z materiału odpornego na zadrapania. Dzięki licznym uszczelnieniom obiektyw może być wykorzystywany w niekorzystnych warunkach atmosferycznych (mgła, lekka mżawka, duże zapylenie). Obiekty nie jest jednak odporny na zalania czy użytkowanie w dużym deszczu.

image

Dane techniczne:

Oznaczenia : L EF IS II USM

Ogniskowa [mm]: 24-105

Kąt widzenia [stopnie]: 84-23,2

Przysłona [f/]: 4,0

Minimalna wartość przysłony - szeroki kąt [f/]: 4,0

Minimalna wartość przysłony - wąski kąt [f/]: 4,0

Maksymalna wartość przysłony - szeroki kąt [f/]: 22

Maksymalna wartość przysłony - wąski kąt [f/]: 22

Minimalna odległość ostrzenia AF/MF [cm]: 45

Stabilizacja: jest

Budowa: 17 elementów w 13 grupach

Skala odwzorowania: 0.24x

Średnica filtra [mm]: 77

Waga [g]: 795

Wymiary (średnica x długość) [mm]: 83.5 x 118

Bagnet: Canon EF

image
Stan Powystawowy
Kod producenta 1380C005AA
Producent Canon
Model EF 24-105MM f/4L IS II USM
Waga produktu 795
Szerokość produktu 8.35
Wysokość produktu 8.35
Głębokość produktu 11.8
Załączone wyposażenie -
Stabilizacja tak
Mocowanie Canon EF
Ogniskowa 24-105 mm
Przysłona f/4.0
Typ ogniskowania zmiennoogniskowe (zoom)
Typ obiektywu teleobiektyw
Ustawianie ostrości autofocus
Średnica filtra 77
Liczba listków przysłony 10
Obiektyw do matryc APS-C, pełna klatka
The Signature Of The
Email
Ask a question