• Ekspres Siemens EQ.6 Plus s400 TE654509DE SPRAWDŹ!

No goods
2999.00
Enter your email
Shipping within 24 hours
Shipping price 0
Odbiór osobisty 0
The Availability Of Brak towaru
image

EKSPRES CIŚNIENIOWY SIEMENS EQ.6 PLUS S400 TE654509DE

Sapphire black metallic

Stan: Nowy - posiada otwarte opakowanie

image

Obecność ekspresu w domu sprawi, że nie będziemy musieli korzystać z ręcznych sposobów parzenia lub wychodzić do lokalu, aby móc delektować się smakiem dobrej kawy.

SIEMENS EQ.6 plus s400 TE654319RW przygotuje ją w automatyczny i szybki sposób. Ten ciśnieniowy automatyczny ekspres dysponuje mocą 1500 W. Funkcje takie jak automatyczne czyszczenie, system odkamieniania, automatyczne czyszczenie systemu mleka pomogą ułatwić obsługę i podnieść wydajność urządzenia oraz zwiększyć jakość parzonej kawy.

Automatyka i wygoda

Cechą charakterystyczną ekspresów automatycznych jest ich proste działanie i funkcjonalność. Użytkownik musi jedynie zadbać o wsypanie kawy i uzupełnienie poziomu wody, aby urządzenie było gotowe do działania. Ekspresy automatyczne oferują duży wybór, jeśli chodzi o rodzaje kaw, a także posiadają wiele zaawansowanych funkcji, dotyczących między innymi sposobu parzenia, czy udogodnień związanych z nowymi technologiami.

Kawa ziarnista

Ekspres do kawy z wbudowanym młynkiem przeznaczony jest do kawy ziarnistej. Kawa ziarnista mielona przed przygotowaniem kawy, gwarantuje niesamowite walory aromatyczne i smakowe. Świeżość, wysoka jakość i technologia, to dzięki odpowiedniemu sprzętowi i dobrej jakości kawy ziarnistej.

Kawa mielona

Ekspres do kawy przeznaczony jest na kawę mieloną. Wystarczy wsypać ją do zbiornika, wybrać ulubiony program i cieszyć się aromatyczną kawą. Kawa mielona zaoszczędzi czas, a odpowiednio dobrana zapewni doskonały smak i aromat na najwyższym poziomie, jak z ulubionej kawiarni.

Regulacja mocy kawy

Dzięki funkcji regulacji mocy kawy, ekspres umożliwia przygotowanie napoju zgodnie ze swoimi upodobaniami. Ustawienie odpowiedniej mocy może się różnić w zależności od ekspresu. W niektórych modelach polega na zmieleniu odpowiedniej ilości kawy w ekspresie automatycznym.  W innych modelach smak kawy można regulować poprzez nastawienie odpowiedniego stopnia zmielenia ziarna kawy. Drobniejsze mielenie spowoduje, że smak będzie silniejszy, zaś grubsze - słabszy.

image

Ciśnienie: 15 barów

Ekspresy ciśnieniowe różnią się między sobą budową, sposobem działania i funkcjonalnością, jednak wszystkie do przygotowania kawy wykorzystują wysokie ciśnienie. Ciśnienie w barach generowane jest przez dysze zainstalowane wewnątrz urządzenia. Podgrzana woda przepuszczana jest przez kawę, a następnie w postaci gotowego naparu spływa do filiżanki. Zasada jest prosta: im wyższe ciśnienie wody przepływającej przez kawę, tym skuteczniej ekspres wydobędzie z niej smak i aromat. Wysokie ciśnienie  sprawia, że powstaje crema, delikatna pianka na wierzchu kawy, która wzbogaca smak napoju i opóźnia jego stygnięcie. Warto pamiętać, że wyższe ciśnienie znacznie skraca czas przygotowywania napoju.

Wbudowany młynek

Ekspres do kawy posiada wbudowany młynek, który mieli kawę bezpośrednio przed jej przygotowaniem. Dzięki temu mamy pewność, że filiżanka naszej ulubionej kawy została przygotowana ze świeżo zmielonych ziaren. Ekspres z wbudowanym młynkiem to doskonały wybór dla osób ceniących sobie wygodę, nowoczesne technologie oraz szybkość przygotowywania kawy.

Pojemność zbiornika na kawę: 300 g

Planując zakup ekspresu do kawy kierujesz się wieloma czynnikami. Jednym z nich jest pojemność zbiornika na kawę. Im większy zbiornik, tym więcej kawy można przygotować. Mniejszy jest dobry dla mniejszej liczby użytkowników. Dobierz ekspres do swoich potrzeb, wielkość zbiornika na kawę również ma znaczenie.

Pojemność zbiornika na wodę: 1,7 l

Ilość wody mieszczącej się w zbiorniku to istotny aspekt, nad którym warto się dobrze zastanowić kupując ekspres do kawy. Im większy zbiornik, tym więcej napoju można przygotować, natomiast mniejszy jest dobry dla mniejszej liczby użytkowników. Dobierz ekspres do swoich potrzeb, wielkość zbiornika na wodę również ma znaczenie.

Moc urządzenia: 1500 W

Moc ekspresu do kawy jest niezwykle istotnym kryterium przy zakupie ekspresu. Zasada jest prosta: im większa moc urządzenia, tym szybciej będzie on nagrzewał wodę, dzięki czemu kawa zostanie szybciej przygotowana. Minuta to zbyt długo? Są ekspresy, o wysokiej, wynoszącej powyżej 1500 W mocy, które potrafią przygotować kawę błyskawicznie. Wybór mocy ekspresu wpływa również na smak i jakość kawy.

image
image

Espresso

Espresso jest jednym z najbardziej znanych włoskich produktów eksportowych. Nazwa samej kawy wzięła się z przymiotnika "espressivo", co w języku mieszkańców Półwyspu Apenińskiego oznacza "wyrazisty". Taki też jest smak espresso. Mniej więcej 25 ml czystej kawy wystarczy, aby szybko i skutecznie się pobudzić. Przed wypiciem warto przepłukać usta wodą, aby w pełni cieszyć się esencją espresso.

Cappuccino

Słynna na cały świat kawa capuccino powstała dzięki włoskiemu mnichowi z Zakonu Kapucynów (od którego to zakonu wzięła się nazwa napoju). Duchownemu Marco d'Aviano nie przypadł do gustu mocny smak kawy i poprosił o dolaniej do niej mleka. Obecnie capuccino to espresso wraz ze spienionym mlekiem o łącznej objętości ok. 150 ml.

Americano

Kawa Americano składa się z espresso dodatkowo rozcieńczonego wodą. Dzięki takiej mieszance uzyskujemy łagodniejszy smak, pobudzając się w tym samym stopniu. Większa objętość oznacza też dłuższy czas delektowania się aromatem napoju. Americano narodziła się we Włoszech na skutek ingerencji obywateli USA, dla których tradycyjne espresso było zbyt mocne.

Cafe ristretto

Z włoskiego to słowo możemy przetłumaczyć jako "ograniczony", ale jakie są powody nadania takiej nazwy? Kluczem jest tutaj odniesienie do espresso. Aby zaparzyć ristretto używane jest tyle samo kawy co w espresso, jednak ilość wody potrzebna do przygotowania jest ok. 10 ml mniejsza i wynosi 25-30 ml. Krócej trwa także proces ekstrakcji, co zmniejsza zawartość kofeiny. Dzięki temu w jej smaku da się wyczuć nieco mniej goryczy.

Espresso macchiato

Macchiato, przekładając z języka włoskiego oznacza "poplamiony". W tym przypadku czarna barwa tradycyjnego espresso jest poplamiona dosłownie odrobiną gorącego, spienionego mleka i pianki. Smak tej kawy jest wciąż zdominowany przez mocne i wyraziste espresso, jednak wyczuwalny jest również delikatny mleczny akcent.

Funkcje SIEMENS EQ.6 plus s400 TE654319RW:

Funkcja automatycznego czyszczenia

Nieodłącznym następstwem użytkowania każdego sprzętu jest konieczność jego konserwacji, lecz za sprawą funkcji automatycznego czyszczenia nie będziesz musiał się tym nadmiernie zamartwiać. Funkcja ta pozwoli do minimum ograniczyć zakres czynności związanych z utrzymaniem ekspresu w dobrym stanie, dokładnie myjąc system kawowy.

System odkamieniania

Nieodłącznym elementem użytkowania każdego sprzętu, jest jego konserwacja, a co się z tym wiąże regularne czyszczenie. Ekspres posiada funkcję odkamieniania, która pozwoli cieszyć się smaczną kawą na długi czas. Dzięki temu ekspres samodzielnie rozpocznie proces odkamieniania, we właściwym czasie i w odpowiedni sposób.

Automatyczne czyszczenie systemu mleka

System mleczny to newralgiczny element ekspresu do kawy. Należy regularnie poświęcać czas na jego czyszczenie ze względu na zaschnięte mleko, które może pogorszyć walory smakowe napoju lub nawet spowodować dolegliwości żołądkowe. Automatyczne czyszczenie w znaczym stopniu pomoże utrzymać higienę systemu mlecznego.

Wyświetlacz LCD

W obsłudze urządzeń użytku domowego przejrzystość sterowania to jeden z fundamentalnych aspektów, który sprawia, że praca ze sprzętem staje się intuicyjna. Dlatego ten ekspres posiada wbudowany wyświetlacz LCD który w czytelny i przystępny sposób ułatwia przyrządzenie ulubionej kawy.

Podświetlany włącznik

Ekspres do kawy posiada podświetlany przycisk włączania/wyłączania, dzięki czemu, od razu wiadomo czy sprzęt jest włączony i gotowy do przygotowania kawy, czy nie. Podświetlenie włącznika to dobre rozwiązanie, dla każdego użytkownika, które w prosty sposób przekazuje najważniejsze komunikaty.

SPECYFIKACJA:

 • Kolor: czarny metalik
 • Ciśnienie pompy: 15 bar
 • Moc: 1500W
 • Pojemność zbiornika na wodę: 1.7 l, zdejmowany ze zintegrowanym filtrem wody
 • Pojemność pojemnika na ziarna kawy: 300 g
 • Wyświetlacz: LCD
 • Młynek: regulowany ceramiczny mechanizm mielący
 • System mleka: tak
 • Ilość kawy: regulowana
 • Ilość wody: 5-stopniowa regulacja
 • Temperatura kawy: 3-stopniowa regulacja
 • Wyposażenie: kawa ziarnista lub mielona, funkcja kawy americano, podwójny kranik kawy z regulacją wysokości, funkcja 2 filiżanek (z mlekiem), automatyczne wyłączanie (tryb oszczędzania energii)
 • Czyszczenie: automatyka płukania, automatyczny program do usuwania kamienia i czyszczenia
 • Podłączenie do wody: nie
image
 • ID produktu: 1251103904
 • Nazwa: Ekspres ciśnieniowy SIEMENS EQ.6 plus s400 TE654319RW
 • Marka: Siemens
 • Rodzaj kawy: ziarnista, mielona
 • Typ urządzenia: ciśnieniowy automatyczny
 • Moc urządzenia: 1500 W
 • Pojemność zbiornika na kawę w g: 300
 • Pojemność zbiornika na wodę: 1,7 l
 • Ciśnienie w barach: 15
 • Regulacja: ilości kawy, mocy kawy, stopnia zmielenia kawy, temperatury wody, twardości wody
 • Komunikacja urządzenia: panel dotykowy
 • Programy automatyczne: Espresso, Cappuccino, Americano, Ristretto, Espresso macchiato
 • Wbudowany młynek: tak
 • Regulacja mocy kawy: tak
 • Funkcje dodatkowe: wyświetlacz LCD, lampka kontrolna, podświetlany włącznik, schowek na przewód
 • Funkcje urządzenia: automatyczne czyszczenie, system odkamieniania, automatyczne czyszczenie systemu mleka, wyświetlacz LCD, podświetlany włącznik
 • Zabezpieczenia: automatyczne wyłączenie
 • Kolor: czarny
 • Głębokość produktu w [mm]: 458
 • Szerokość produktu [mm]: 301
 • Wysokość produktu [mm]: 385
 • Waga [g]: 9700
Stan Nowy
Kod producenta TE654509DE
Marka Siemens
Kolor dominujący czarny
Materiał tworzywo sztuczne
Funkcje automatyczne czyszczenie, automatyczne włączanie
Model TE654319RW
Komunikacja lampka kontrolna, wskaźnik poziomu wody, wyświetlacz
Cechy dodatkowe Automatyczne wyłączanie zasilania, Ekran dotykowy, Funkcja pary, Lampka kontrolna, Liczba ustawień temperatury: 3, Łatwy do czyszczenia, Podręcznik użytkownika, Schowek na przewód sieciowy, Wbudowane światło, Wbudowany wyświetlacz
Waga produktu 9.7
Szerokość produktu 30.1
Wysokość produktu 38.5
Głębokość produktu 45.8
Załączone wyposażenie rurka do mleka
Moc 1500
Sterowanie elektroniczne
Pojemność zbiornika na wodę 1,7 l
Ciśnienie 15
Rodzaj naczynia na kawę kubek/filiżanka
Waga produktu z opakowaniem jednostkowym 10.9
Rodzaj ekspresu automatyczny
Rodzaje kawy ziarnista
Rodzaje regulacji aromat kawy, emisja pary, ilość kawy, moc kawy, stopień zmielenia kawy, temperatura kawy, wybór mieszanki kawy
Automatycznie przygotowywane napoje Americano, Caffe Latte, Cappuccino, Espresso, wrzątek
Wbudowany młynek tak
Podwójny dozownik tak
The Signature Of The
Email
Ask a question