-
Celestron AC 70/700 StarSense Explorer LT 70 AZ
Poštovné v rámci | 24 hodín |
Prepravné ceny | 60 |
Dostupnosť | Mało 1 Ks. |
Teleskop AC 70/700 StarSense Explorer LT 70 AZ
- Stan: Powystawowy - posiada ślady ekspozycji niedostępnej dla klienta - niższa cena.
- Produkt posiada otwarte opakowanie w celu sprawdzenia kompletności zestawu.
Cena katalogowa 900zł
Mając teleskop serii StarSense Explorer, każdy z łatwością może odnaleźć dowolny obiekt na niebie, nawet bez potrzeby korzystania z mapy!
Należy tylko ściągnąć na smartfona darmową aplikację StarSense Explorer i umieścić smartfon w specjalnym uchwycie na teleskopie.
Po krótkiej procedurze początkowej oprogramowanie będzie wiedzieć gdzie znajduje się teleskop i jak jest zorientowany. Do tego celu aplikacja wykorzystuje odbiornik GPS w smartfonie. Po tym aplikacja pokazuje listę interesujących obiektów znajdujących się aktualnie w zasięgu teleskopu. Po wybraniu obiektu z listy, strzałki na wyświetlaczu pokazują w którą stronę należy obracać teleskop aby odszukać obiekt. A w trybie planetarium można swobodnie poruszać teleskopem aby naprowadzić go na interesujący nas obiekt.
Podczas współpracy z teleskopem smartfon nie potrzebuje dostępu do internetu, nie musi być przez Bluetooth komunikować się z teleskopem siecią WLAN. Smartfon rozpoznaje wycinek nieba za pomocą wbudowanej kamery i specjalnemu systemowi luster w mocowaniu. Aplikacja informuje co widzi kamera i daje wskazówki jak poruszać teleskopem aby naprowadzić go na wybrany obiekt - "PushTo"
Oprogramowanie StarSense-Explorer używa specjalnego algorytm LISA (Lost In Space Algorithm), który używany jest do orientacji również przez satelity znajdujące się na orbicie okołoziemskiej. Oprogramowanie porównuje obrazy rejestrowane przez kamerę smartfona z wyglądem nieba zapisanym w bazie danych. Do tych informacji dochodzą dane z czujników żyroskopowych i czujników przyśpieszenia. Na tej podstawie będzie ustalona orientacja teleskopu, która wyznaczana będzie z ogromną precyzją - żadne inne oprogramowanie nie jest w stanie uzyskać tak wysokiej dokładności. W ten sposób możesz bezpiecznie poruszać się po niebie, nawet bez żadnej wstępnej wiedzy.
Wyżej opisane rozwiązania techniczne w StarSense-Explorer szczególnie dobrze działają również tam, gdzie zwykłe mapy nieba mogą zawodzić - na niebie mocno zanieczyszczonym światłem. Również w takich warunkach StarSense Explorer bezbłędnie prowadzi do planet, gwiazd podwójnych, znanych obiektów jak Mgławica Oriona czy innych obiektów wartych obserwacji.
StarSense-Explorer działa z systemami operacyjnymi Android i iOS. Dokładne wymagania sprzętowe i lista już przetestowanych smarfonów znajduje się w poniższym linku: starsenseexplorer.simcur.com
Teleskop może również być używany w tradycyjny sposób, bez smartfona. Aby to ułatwić, w zestawie znajduje się szukacz.
Teleskop może również być używany w tradycyjny sposób, bez smartfona. Aby to ułatwić, w zestawie znajduje się szukacz.
Układ optyczny AC 70/700:
Refraktor ten skupia, dzięki aperturze 70mm, 100x tyle światła co ludzkie oko i tym samym wyraźnie więcej światła niż standardowe teleskopy dla osób początkujących, wyposażonych w mniejszą aperturę 60mm. Refraktor dysponuje także większą zdolnością rozdzielczą i umożliwia, dzięki maksymalnemu powiększeniu 140x, pierwsze obserwacje szczegółów dużych planet takich jak Saturn, Jowisz i Mars. Można też prowadzić wspaniałe obserwacje kraterów księżycowych, ukazujących się w coraz to w innym świetle, w zależności od fazy Księżyca. Możliwe są interesujące obserwacje przyrody za dnia, przy użyciu soczewki odwracającej lub pryzmatu Amiciego. Ogniskowanie przebiega za pomocą zzębatkowego wyciągu okularowego. W ten sposób można precyzyjnie regulować ostrość która pozostaje stała podczas obserwacji.
Układ optyczny AC 70/700 świetnie nadaje się także na guider, który można nasadzić bezpośrednio na większy teleskop i wykorzystać do fotografowania lub do kontroli prowadzenia.
Montaż azymutalny pozwala na bardzo intuicyjną obsługę i łatwe skierowanie teleskopu na dowolny obiekt na niebie.
Optyka
- Typ - Refraktor
- Rodzaj konstrukcji - Achromat
- Apertura (mm) - 70
- Ogniskowa (mm) - 700
- Światłosiła (f/) - 10
- Rozdzielczość -1,97
- Wielkość graniczna (mag) - 11
- Zdolność skupiania światła -100
- Max. sensowne powiększenie - 140
- Budowa optyczna - Dublet
- Ciężar tubusu (kg) - 1,63
- Średnica tubusu (mm) - 760
- Długość tubusu (mm) - 810
- Materiał tubusu - Aluminium
- Powłoka antyrefleksyjna - Starbright XLT
Wyciąg okularowy
- Rodzaj konstrukcji - przekładnia zębatkowa
- Podłączenie (strona okularu) -1,25
- Montaż
- Rodzaj konstrukcji - Pojedyncze ramię
- Typ montażu - azymutalny
- Silniki - nie
- Waga (kg) - 4,2
- Pilot GoTo
- PushTo - Pilot GoTo
- GPS - tak
- WLAN - nie
- Ze sterownikiem ręcznym - nie
- Procedura justowania - StarSense Explorer
Statyw
- Typ - Statyw trójnożny
- Stolik na akcesoria - tak
- Max. wysokość statywu (cm) - 130
- Waga (kg) - 1,72
- Materiał - Aluminium
Zawarte wyposażenie
- Okulary 1.25" - 25mm, 10mm
- Soczewka Barlowa - 2x
- Szukacz - Szukacz podświetlany
- Odrośnik - tak
- Optyczny układ odchylający - Nasadka kątowa lustrzana 1,25" - 90°
Ogólnie
- Seria - StarSense Explorer
Zakres zastosowania
- Astrofotografia - tak
- Księżyc & Planety - tak
- Obserwacja natury - nie
- Mgławice & Galaktyki - tak
- Słońce - nie (tylko z odpowiednim filtrem słonecznym)
Polecane dla
- Amatorzy - tak
- Zaawansowani - nie
- Kopuły - nie