• Aparat fotograficzny Panasonic DC-GH5 BODY GW FV!

No goods
5749.00
Enter your email
Shipping within 24 hours
Shipping price 0
Odbiór osobisty 0
The Availability Of Brak towaru

Aparat fotograficzny PANASONIC LUMIX DC-GH5 Body

DARMOWA I SZYBKA WYSYŁKA!

Na życzenie wystawiamy fakturę VAT.

STAN: NOWY

Otwarte opakowanie

image

Przeznaczenie

Aparat Panasonic Lumix DC-GH5 to flagowy model dedykowany zarówno dla fotografów jak i filmowców. Wyróżnia się wytrzymałą konstrukcją odporną na warunki zewnętrzne, zdjęciami o rozdzielczości 20 mln pikseli i filmami 4K z prędkością nawet 60 kl./s. jest idealnym połaczeniem aparatu i kamery przystosowanej do zdjęć w każdych warunkach pogodowych.

Cechy wyróżniające aparat Lumix DC-GH5

Znakomita matryca Live MOS o rozdzielczości 20.3 megapikseli

Sercem aparatu jest matryca Live MOS formatu 4/3 o rozdzielczości 20.3 megapikseli. Pozbawiona filtra dolnoprzepustowego gwarantuje rewelacyjną szczegółowość i ostrość obrazu zarówno na zdjęciach jak i filmach. Obraz uzyskany przy pomocy matrycy zastosowanej w aparacie DC-GH5 charakteryzuje się najwyższą jakością ze wszystkich wcześniej produkowanych modeli Panasonic. Na szczególną uwagę zasługuje bardzo duża dynamika tonalna pozwalająca na zarejestrowanie na jednym zdjęciu zarówno głębokich cieni jak i mocnych świateł.

image

Zaawansowany procesor obrazu Venus Engine

Połączenie wysokiej klasy matrycy wraz z zaawansowanym procesorem tworzy duet odpowiedzialny za szybką, wydajną pracę i wierne odwzorowanie barw. 3 zaawansowane technologie odpowiadają za wyjątkową szczegółowość:

Multipixel Luminance Generation wykorzystuje 9-krotnie większy obszar informacji o pikselach.

Intelligent Detail Processing uwzględnia charakterystykę danego fragmentu zdjęcia, który pokrywa część pikseli, w zależności od tego, jaki stanowi obszar zdjęcia - płaski, detal lub krawędź.

Three Dimensional Colour pozwala na optymalne odwzorowanie kolorów, dzięki kontroli informacji o odcieniu, jasności i nasyceniu.

Idealnie ostre zdjęcia dzięki 5-osiowej stabilizacji obrazu

Wyjątkowo skuteczna, 5-osiowa stabilizacja obrazu ułatwia fotografowanie w warunkach słabego oświetlenia lub z wykorzystaniem teleobiektywu. Stabilizacja matrycy współpracuje ze stabilizacją zastosowaną w obiektywach Panasonic zwiększając skuteczność działania nawet do 5 stopni EV. Możesz więc swobodnie wydłużyć czas naświetlania aż 32 krotnie.

image

Migawka o min. czasie ekspozycji 1/16000

Jeśli fotografujesz szaybkie akcje nie bez znaczenia będzie krótki czas naświetlania. Lumix GH5 został wyposażony w system podwójnej migawki. Najkrótszy czas otwarcia migawki mechanicznej wynosi 1/8000 s. natomiast przy korzystaniu z migawki elektronicznej to zaledwie 1/16000 s. Co więcej migawka elektroniczna pozwala na całkowicie bezgłośną pracę co ma szczególne znaczenie przy zachowaniu dyskrecji.

Płynne filmy w jakości 4K 60p/50p

Panasonic Lumix GH5 umożliwia nagrywanie płynnych, naturalnych filmów w jakości 4K. Szybkie częstotliwości odtwarzania to zasługa matrycy Live MOS oraz procesora Venus Engine 10. Gwarantują one wyjątkowe odwzorowanie ujęć w ruchu. Skorzystaj z nagrywania z prędkością 60 kl./s. w rozdzielczości 4K lub nawet 180 kl./s. w Full HD i doświadcz nowych doznań. Zobacz świat w zwolnionym tempie w wysokich rozdzielczościach.

Stabilne filmowanie bez dodatków

5-osiowa stabilizacja obrazu na matrycy oraz optyczna stabilizacja w obiektywach Panasonic doskonale sprawdzają się podczas filmownaia. Nawet bez zastosowania dodatkowych akcesoriów jak gimbale i stabilizatory filmy są płynne i pozbawione drgań. Uzyskanie wiernego odwzorowania kolorów możliwe jest dzięki użyciu 10-bitowego formatu 4:2:2. Wykorzystanie elektronicznej migawki eliminiuje zjawisko chwiejnej migawki.

image

Funkcja nagrywania w 10-bitowej jakości 4:2:2

Lumix GH5 został wyposażony w funkcję nagrywania w wielu formatach, jak MOV, MP4, AVCHD Progressive i AVCHD przy różnych prędkościach klatek co zwiększa możliwości twórcze filmowców i ułatwia montaż. Filmowanie aparatem Panasonic Lumix GH5 nie jest ograniczone czasem, bez względu na format w jakim nagrywany jest materiał. Aparat umożliwia wybór częstotliwości systemu - 59,94 Hz (23,98 Hz), 50,00 Hz i 24,00 Hz - co z pewnością przypadnie do gustu profesjonalnym użytkownikom.

Zamroź ruch z funkcją 6K PHOTO i 4K PHOTO

Jeśli chcesz uchwycić najlepszy moment skorzystaj z funkcji 6K PHOTO i zapisz krótki film z prędkością 30 kl./s. a następnie wybierz dowolną klatkę zapisując ją w formacie jpg w rozdzielczości aż 18 mln pikseli. Jeśli ruch jest jeszcze bardziej dynamiczny i nieprzewidywalny wybierz funkcję 4K Photo zapisując nawet 60 kl.s. w rozdzielczości 8 mln. Z takim rozwiązaniem na pewno trafisz w idealny moment.

Konstrukcja odporna na zachlapania, kurz i mróz

Panasonic Lumix GH5 to aparat, który z powodzeniem może być wykorzystywany przez profesjonalistów, również w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Jego uszczelniana obudowa jest odporna na zachlapania, kurz i działanie niskich temperatur (do - 10°C). Solidna magnezowa obudowa jest lekka a jednocześnie bardzo wytrzymała. Fotografuj i filmuj w deszczu, śniegu czy błocie i poznaj możliwości fotografii na nowo.

image

Szybki i precyzyjny autofocus z zaawansowaną technologią DFD

Panasonic Lumix GH5 został wyposażony w unikalną technologię regulacji ogniskowania DFD (Depth From Defocus). Dzięki szybkiemu procesorowi Venus Engine 10 przetwarza sygnał cyfrowy z prędkością nawet 480 kl./s. Jest to szczególnie korzystne rozwiązanie podczas sledzenia ruchu z zachowanym punktem ostrości. Aparat "przewiduje" miejsce zmiany położenia obiektu skracając do maximum czas ostrzenia. Czas ogniskowania wynosi zaledwie 0,05s. pozwalając na fotografowanie w trybie AF-C z prędkością nawet 9 kl./s. a w trybie AF-S aż 12 kl./s. W precyzyjnym ustawieniu ostrości pomaga zastosowanie 225 punktów AF. Szybką zmiane pola ułatwia wygodny w użyciu joystick.

Kontrola za pomocą intuicyjnego joysticka

Panasonic Lumix GH5 jako pierwszy z aparatów Panasonic został wyposażony w intuicyjny joystick, ułatwiający obsługę aparatu i szybką zmianę pola AF. Szybka i wygodna obsługa przy pomocy joysticka pozwala na obsługę bez odrywania wzroku od wizjera. Aparat został też wyposażony w konfigurowalne przyciski.

Funkcja Post Focus i Focus Stacking

Panasonic Lumix GH5, podobnie jak inne modele Panasonic umożliwia wybranie punktu ostrości już po wykonaniu zdjęcia. Funkcja ta przydaje się szczególnie w makrofotografii gdzie głębia ostrości jest niezwykle mała a precyzyjne ustawienie ostrości znacznie utrudnione. Przy korzystaniu z tej funkcji aparat robi serię zdjęć a następnie daje możliwość wyboru odpowieniego miejsca ogniskowania. Działanie funkcji jest podobne do funkcji 6K Photo czy 4K Photo.

Funkcja Focus Stacking pozwala na zwiększenie obszaru ostrości poprzez wykonanie serii zdjęć z rożnym ogniskowaniem. Następnie zdjecia są łączone w jedno o dużej głębi ostrości.

image

Podwójne złącze kart SD

W aparacie zastosowano 2 wejścia na karty SD. Rozwiązanie to daje przede wszystkim większe bezpieczeństwo danych pozwalając na tworzenie kopii zapasowej. 2 sloty na karty pamięci to również znacznie więcej miejsca na dane. Możliwe jest też proste rozdzielenie zapisu filmów i zdjęć na 2 oddzielnych kartach.

Duży wizjer OLED

Zastosowany w aparacie Lumix DC-GH5 wizjer wyróżnia bardzo duża rozdzielczość 3 680 000 punktów oraz współczynnik powiększenia ok. 1,52x / 0,76x (odpowiednik aparatu 35 mm). Takie parametry znacznie ułatwiają kadrowanie i ocenę obrazu jeszcze przed zrobieniem zdjęcia co docelowo wpływa na efekt końcowy.

Łączność bezprzewodowa dzięki Bluetooth 4.2 i Wi-Fi 5 Ghz

Zaimplementowanie łączności Bluetooth umożliwia łatwe przesyłanie i udostępnianie multimediów. Korzystając z aplikacji Panasonic Image App dostępnej na urządzenia z systemami Android lub iOS możesz zdalnie sterować aparatem. Połączenie ze smartfonem daje także dostęp do funkcji geotagowania.

image

Dane techniczne:

Liczba efektywnych pikseli [mln]: 20.3

Typ matrycy: Live MOS

Rozmiar matrycy: 4/3

Zoom cyfrowy: 4x

Stabilizacja: 5-osiowa

Czas otwarcia migawki [s]: 60 s - 1/8000 s, Bulb; Elektroniczna do 1/16000 s

Pomiar światła: 1728 -strefowy, Tryby pomiaru: Wielopunktowy, Centralny ważony, Punktowy; Zakres pomiaru: od 0 do 18 EV (f/2.0, ISO100)

Rozmiar LCD [cale]: 3.2

Typ LCD: Odchylany i obrotowy, 3.2-calowy (proporcje 3:2), dotykowy, kolorowy OLED, 100% pokrycie kadru

Rozdzielczość LCD [piksele]: 1.620.000 punktów

Jasność LCD: 7 poziomów

Obracany LCD: tak

Wizjer: Elektroniczny, kolorowy OLED, 3.680.000 punktów, pole widzenia: 100%, powiększenie: x0.76 (ekwiwalent dla formatu 35 mm), korekcja dioptrii: od -4.0 do +4.0, punkt oczny: 21 mm, czujnik zbliżenia oka

Autofokus: AF oparty o detekcję kontrastu, MF, AF+MF, 225 punktów; Tryby AF: Pojedyncze zdjęcie (AFS), Tryb ciągły (AFC), Tryb elastyczny (AFF), Manual Focus (MF); Strefy AF: Wykrywanie twarzy/oczu, Śledzenie, 225-obszarowy, tryb Custom Multi, 1-obszarowy, funkcja Pinpoint; One Shot AF, Shutter AF, zwolnienie migawki po wciśnięciu przycisku do połowy, Quick AF, stale mierzony AF (podczas nagrywania filmów), Eye Sensor AF, AF+MF, MF Assist, Touch MF Assist, Focus Peaking, funkcja Touch AF/AE, Touch Pad AF, migawka dotykowa; Blokada AF: przycisk AF/AE LOCK; Technologia DFD; Post Focus; Focus Stacking; Zakres detekcji od -4 do 18 EV (ISO 100); Asysta AF: wbudowana dioda

Manualfokus MF: jest

Efekty barwne: Ekspresja, Retro, Stara fotografia, Wysokie tony, Niskie tony, Sepia, Czarno-białe, Dynamiczne czarno-białe, Impresja, Dynamika, Filtr filmowy, Aparat zabawkowy, Toy Pop, Wybielanie, Efekt miniatury, Rozmycie, Fantazja, Gwiazdki, Jeden kolor, Słońce

Tryby ekspozycji: Program AE, Priorytet przysłony AE, Priorytet migawki AE, Manualny

Czułość ISO: Auto, Inteligentne ISO, 200 - 25600 ISO z krokiem co 1/3 lub 1 EV, Tryb rozszerzony ISO 100 W trybie filmowania: do ISO 12800

Balans bieli: Auto / AWBc, Światło dzienne, Cień, Chmury, Światło jarzeniowe, Lampa błyskowa: 4 ustawienia własne wg wzorca, ustawienia wg skali Kelvina (w zakresie 2500 - 10000 K z krokiem co 100 K), Korekcja (w 2 osiach B-A / M-G) i bracketing balansu bieli (3 klatki)

Lampa błyskowa: Zewnętrzna; Synchronizacja do 1/250 s; Korekcja siły błysku +/- 3 EV w krokach co 1/3 EV; Tryby pracy: Auto, auto/redukcja czerwonych oczu, wł. wymuszenie, wł. wymuszenie/redukcja czerwonych oczu, powolna synchronizacja, powolna synchronizacja/redukcja czerwonych oczu, wył. wymuszenie; Synchronizacja na 1. kurtynę migawki, Synchronizacja na 2. kurtynę migawki; Sterowanie bezprzewodowe zewnętrznymi lampami błyskowymi

Samowyzwalacz: 2s, 10s, 10s (3 zdjęcia)

Zdjęcia seryjne: Przysłona mechaniczna: AFS/MF: H: 12 kl./s, M: 7 kl./s (z funkcją Live View), L: 2 kl./s (z funkcją Live View), AFF/AFC: H: 9 kl./s, M: 7 kl./s (z funkcją Live View), L: 2 kl./s (z funkcją Live View), Przysłona elektroniczna: AFS/MF: H: 12 kl.k/s, M: 7 kl./s (z funkcją Live View), L: 2 kl./s (z funkcją Live View), AFF/AFC: H: 9 kl./s, M: 7 kl./s (z funkcją Live View), L: 2 kl./s (z funkcją Live View)

Filmowanie: C4K: 4096 x 2160 px, 24 kl./s, 4K: 3840 x 2160 px, 60, 50, 30, 25, 24 kl./s, Full HD: 1920 x 1080 px, 60, 50, 30, 25, 24 kl./s, Funkcje 6K PHOTO i 4K PHOTO, MP4 (H.265/HEVC, format audio: AAC / H.264/MPEG-4 AVC, format audio: AAC (2 kan.)), Opcjonalnie zewnętrzny mikrofon DMW-XLR1, Czas nagrywania: m.in. AVCHD (FHD/60p) około 75 min (wyświetlacz tylny), MP4 (4K/60p) około 50 min (wyświetlacz tylny), Poziom funkcji Master Pedestal: 31 kroków, Styl fotograficzny (filmy): Cinelike D / Cinelike V / Like709 / V-LogL, Wybór czasu nagrania, pozostałego czasu nagrywania, tryb znacznika czasu (pomijanie klatek, bez pomijania klatek), Funkcja skanowania synchronizacji, Można nagrywać bez przerywania, gdy rozmiar pliku przekroczy 4 GB lub 30 minut (plik z filmem zostanie podzielony na nagrywane i odtwarzane osobno części)

Dźwięk: LPCM (MOV), Dolby Audio 2 kanały (MP4, AVCHD)

Format zapisu danych: Zdjęcia: JPEG (EXIF 2.3, DPOF, DCF), MPO (przy użyciu obiektywu 3D systemu Micro 4/3) RAW, JPEG+RAW, JPEG+MPO Rodzaje JPEG: Fine/Standard; Filmy: MOV, MP4, AVCHD

image

Menu w języku polskim: jest

Pamięć: podwójne gniazdo kart SD

Rozdzielczość obrazu: maks. 5184 x 3888

Złącza: Złącze USB 3.1 typu C, wyjście HDMI, wejście mikrofonu stereo mini jack o średnicy 3.5 mm, wejście na wężyk spustowy o średnicy 2.5 mm, wyjście słuchawek stereo mini jack o średnicy 3.5 mm, Gniazdo synchronizacji lampy błyskowej; Wbudowana karta sieci bezprzewodowej Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac; Obsługa NFC-F (Near Field Communication) ISO/IEC 18092; Bluetooth 4.2; Opcjonalnie zdalne sterowanie za pomocą wężyka DMW-RSL1, Obsługa wydruku bezpośredniego (PictBridge)

Bezprzewodowa praca zdalna: tak

Waga [g]: 645 g (bez akumulatora i karty pamięci), 725 g (z akumulatorem i kartą pamięci)

Wymiary [mm] - szerokość: 138,5

Wymiary [mm] - wysokość: 98,1

Wymiary [mm] - głębokość: 87,4

Model akumulatora: Akumulator litowo-jonowy 7.2 V, pojemność 1860 mAh, wydajność ok. 410 zdjęć (monitor tylny)

image
Stan Nowy
Kod producenta DC-GH5
Marka Panasonic
Kolor czarny
Zasilanie akumulatorowe
Model DC-GH5
Komunikacja Bluetooth, Wi-Fi
Złącza audio 3,5 mm, USB typ C
Przekątna ekranu 3.2
Waga produktu 645
Szerokość produktu 13.85
Wysokość produktu 9.81
Głębokość produktu 8.74
Załączone wyposażenie Baterie w zestawie, Skrócona instrukcja obsługi
Rozdzielczość 21.77
Typ matrycy Live MOS
Stabilizacja cyfrowa
Jakość video 4K
Wizjer elektroniczny
Lampa błyskowa możliwość podpięcia
Autofocus Tak
Obsługiwane karty pamięci SD, SDHC, SDXC
W zestawie korpus
Mocowanie Micro 4/3
Rozmiar matrycy 4/3
Waga produktu z opakowaniem jednostkowym 0.725
Liczba zdjęć na jednym ładowaniu (standard CIPA) 410
The Signature Of The
Email
Ask a question