• Aparat fotograficzny Fujifilm X-H2 + XF 16-80mm F/4 R OIS WR GW FV HiT!

No goods
9999.00
Enter your email
Shipping within 24 hours
Shipping price The Lack Of
The Availability Of Brak towaru

Zestaw Fujifilm X-H2 + ob. XF 16-80 mm F4 R OIS WR

STAN: NOWY

Otwarte opakowanie

image

Bezlusterkowy aparat cyfrowy FUJIFILM X-H2"

Wsparcie dla zapisu materiałów filmowych w jakości 8K/30P, zwiększające kreatywny potencjał serii X w tworzeniu treści, zarówno w obszarze fotografii, jak i wideo. Nowa matryca światłoczuła “X-Trans™ CMOS 5 HR" o rozdzielczości 40,2 MP, zapewniająca najwyższą jakość obrazu w historii serii X.

image

Nowa matryca światłoczuła X-TransTM CMOS 5 HR oraz szybki i wydajny silnik przetwarzania obrazu X-Processor 5 pozwalają osiągnąć najwyższą jakość obrazowania w historii serii X

W modelu X-H2 zastosowano najnowszą matryce światłoczułą z podświetleniem wstecznym “X-Trans™ CMOS 5 HR" o rozdzielczości 40,2 megapikseli. 40,2 megapikselowa matryca korzysta z ulepszonego algorytmu przetwarzania obrazu, który umożliwia poprawę rozdzielczości zdjęć bez uszczerbku dla współczynnika sygnał/szum, co przekłada się na zdumiewającą jakość rejestrowanych obrazów. Matryca charakteryzuje się również ulepszoną strukturą rozmieszczenia pikseli, co pozwala na skuteczne zwiększenie ilości rejestrowanego przez piksele światła, umożliwiając tym samym zastosowanie wartości ISO125 jako standardowego, natywnego poziomu czułości, nie zaś jako opcji dostępnej w tzw. rozszerzonym trybie czułości matrycy. Cecha ta okazuje się szczególnie przydatna podczas fotografowania w plenerze w ciągu dnia lub gdy chcemy wykorzystać zalety szerokiego otworu przysłony dla uzyskania płytkiej głębi ostrości i rozmycia tła.

Zastosowanie nowej matrycy światłoczułej i wynikająca z tego możliwość jeszcze bardziej precyzyjnej kontroli czasu naświetlania pozwoliły na zwiększenie prędkości migawki o 2,5 działki EV, z dotychczasowej wartości 1/32000 s. do 1/180000 s. Pozwoli to użytkownikom na fotografowanie przy szeroko otwartej przysłonie w warunkach bardzo silnego oświetlenia, jak na przykład na słonecznej plaży czy zaśnieżonym stoku narciarskim lub umożliwi zamrożenie w kadrze bardzo szybkiego ruchu.

X-H2 to pierwszy aparat serii X wyposażony w funkcję Pixel Shift Multi-Shot (możliwość wykonania serii zdjęć z minimalnym przesunięciem matrycy światłoczułej). Aparat korzysta wtedy z wewnętrznego mechanizmu stabilizacji obrazu w celu wysoce precyzyjnego przesuwania matrycy podczas wykonywania automatycznego ujęcia, rejestrując 20 kadrów w czasie jednego cyklu otwarcia migawki. Dedykowane oprogramowanie "Pixel Shift Combiner" przetwarza zarejestrowane kadry i tworzy pojedyncze zdjęcie o rozdzielczości ok. 160 mln pikseli, co znajduje zastosowanie szczególnie w fotografii reklamowej czy cyfrowej archiwizacji zasobów wizualnych.

Aparat X-H2 oferuje wsparcie dla formatu plików graficznych HEIF, który zapewnia obrazy o 10-bitowej głębi kolorów w plikach o objętości nawet do 30% mniejszej w porównaniu ze standardem JPEG, potwierdzając tym samym rosnącą reputację Fujifilm w zakresie dostarczenia najwyższej jakości obrazów wprost z aparatu.

image

Doskonałe parametry rejestracji materiałów filmowych zaspokajające potrzeby profesjonalnej produkcji wideo

Dzięki zastosowaniu nowej matrycy światłoczułej aparat może wewnętrznie rejestrować filmy wideo o rozdzielczości 8K przy 30 kl./s. z podpróbkowaniem 4:2:2 i 10-bitową głębią kolorów. Fujifilm X-H2, podobnie jak model X-H2S, charakteryzuje się konstrukcją skutecznie odprowadzającą ciepło, może więc w trybie ciągłym rejestrować materiały filmowe jakości 8K/30P przez ok. 160 minut*6, dzięki czemu wideo o rozdzielczości 8K staje się prawdziwie praktycznym rozwiązaniem. Ponadto, aparat oferuje wsparcie dla nadpróbkowania 8K w celu uzyskania doskonałej jakości materiałów filmowych w rozdzielczości 4K, maksymalnie wykorzystując przy tym możliwości, jakie oferuje matryca światłoczuła o wysokiej rozdzielczości.

Model X-H2 posiada wsparcie dla trzech kodeków wideo Apple ProRes: ProRes 422 HQ, ProRes 422 i ProRes 422 LT. Przy rejestracji z wykorzystaniem kodeków z grupy ProRes, X-H2 oferuje również wsparcie dla nagrywania w trybie dualnym (tzw. proxy recording, czyli rejestracja materiałów jednocześnie w postaci surowej oraz kopii zapisywanych w postaci silniej skompresowanych plików o mniejszej objętości), na przykład w formacie ProRes 422 Proxy*7. Ogranicza to nakład pracy potrzebny przy montażu i edycji materiałów 8K oraz usprawnia ogólną organizację produkcji filmowej, od rejestracji materiału, po postprodukcję.

Aparat został wyposażony w funkcję zoomu cyfrowego*. Zapewnia ona, dzięki wykorzystaniu 40,2 megapikselowej matrycy aparatu, możliwość dwukrotnego cyfrowego przybliżenia filmowanego ujęcia przy niewielkiej lub wręcz zerowej stracie na rozdzielczości podczas rejestracji wideo w jakości 4K, nawet gdy używany jest obiektyw o stałej ogniskowej. Zapięcie do aparatu obiektywu XF18-120mmF4 LM PZ WR pozwala na podwojenie zasięgu i płynne przejście do przybliżenia cyfrowego, gdy obiektyw osiągnie już swoją maksymalną długość ogniskowej.

W kombinacji z kompatybilnym rejestratorem zewnętrznym podłączonym przez złącze HDMI, jak urządzenia marki Atomos czy Blackmagic Design, aparat X-H2 może przesyłać nagrany surowy materiał wideo o 12-bitowej głębi kolorów w formacie Apple ProRes lub Blackmagic RAW, w rozdzielczościach sięgających 8K i klatkażu 29,97 kl./sekundę.

Oprócz wsparcia dla trybu F-Log, model X-H2 obsługuje również tryb F-Log2, który pozwala rejestrować materiały wideo o rozszerzonym zakresie dynamicznym w przedziale ponad 13 działek EV*. Ten zakres dynamiczny jest szerszy niż możliwości oferowane obecnie przez tryb F-Log, zwiększając potencjał postprodukcyjny.

Podczas rejestracji materiału wideo z wykorzystaniem kodeka H.265 4:2:0 i przepływności bitów 200 Mbps, z "zimnego" startu, przy temperaturze zewnętrznej 25℃, z temperaturą automatycznego wyłączenia ustawioną na "Wysoka", z zamocowanym gripem pionowym VG-XH i przy wykorzystaniu trzech akumulatorów. Czas rejestracji wideo zależy od poziomu naładowania akumulatorów oraz rodzaju i pojemności zastosowanej karty pamięci. Gdy korpus aparatu nagrzeje się, rejestracja wideo może zostać automatycznie przerwana.

*Nagrywanie dualne nie jest dostępne przy rejestracji wideo w jakości 8K/30P i 8K/25P.

* Dostępne w trzech trybach: 4K HQ, 4K DCI HQ i FHD.

image

Udoskonalona wydajność autofokusa, który pozwala z precyzją uchwycić szczegóły

Układ X-Processor 5 oferuje funkcję autofokusa z detekcją obiektu opartą na technologii uczenia głębokiego. Autofokus potrafi automatycznie wykryć i śledzić różnorodne obiekty, takie jak zwierzęta, ptaki, samochody, motocykle, rowery, samoloty i pociągi, jak również rozpoznaje ludzkie twarze i oczy, dzięki czemu użytkownik może skoncentrować się na kompozycji kadrów i swoim twórczym podejściu do fotografowania czy filmowania, będąc jednocześnie pewnym, że X-H2 będzie z precyzją utrzymywał ostrość na obiekcie.

Nowa wysokorozdzielcza matryca dysponuje wyższą liczbą pikseli detekcji fazy w porównaniu z obecnie istniejącymi modelami, co przekłada się na ulepszone możliwości ustawiania i utrzymania ostrości w trybie AF-S (autofokus pojedynczy) na obiektach o często powtarzających się wzorach czy motywach. Użytkownik ma pewność precyzyjnej i celnej pracy autofokusa w sytuacjach, gdy autofokus pojedynczy jest zazwyczaj stosowany, czyli w fotografii krajobrazowej i portretowej. Jednak X-H2 wykorzystuje też ulepszony algorytm predykcyjny autofokusa, opracowany wcześniej na potrzeby modelu X-HS2, dzięki czemu możliwe jest stabilne utrzymywanie ostrości w punkcie nawet w trybie autofokusa ciągłego.

Nowością w modelu X-H2 jest funkcja "focus meter" (miernik ostrości), działająca jako dodatkowe wsparcie przy rejestracji wideo w trybie ręcznego ustawiania ostrości. Funkcja focus meter pozwala na niezwykle precyzyjną kontrolę punktu ostrości, może być również używana jednocześnie z funkcją "focus peaking" (zaznaczanie obszarów kadru znajdujących się w płaszczyźnie ostrości).

Nagrywanie materiałów w jakości 8K wymaga zaawansowanej precyzji ustawiania ostrości. Algorytm automatycznego ustawiania ostrości w trybach rejestracji wideo został specjalnie zoptymalizowany w celu poprawy celności autofokusa, zapewniając użytkownikom poczucie pewności przy korzystaniu z autofokusa podczas nagrywania filmów w jakości 8K.

image

Rozwiązania w zakresie sprzętu i organizacji pracy wspierające działania twórców treści.

Pracujący w pięciu osiach wewnętrzny układ stabilizacji obrazu, za którego działanie odpowiada procesor X-Processor 5 i czujniki kontroli drgań, zapewnia kompensację drgań w zakresie do 7 działek EV. Ta potężna funkcja daje użytkownikom możliwość swobodnego fotografowania z ręki w warunkach, które dotychczas wymagały korzystania ze statywu, czyli na przykład przy słabym świetle. Ponadto, zastosowanie wewnętrznego układu stabilizacji obrazu umożliwia dodatkowo precyzyjne przesuwanie matrycy światłoczułej, dzięki czemu w modelu X-H2 można było wprowadzić funkcję "pixel-shift multi-shot".

Aparat X-H2 wyposażony został również w wizjer elektroniczny o dużym współczynniku powiększenia 0,8x i rozdzielczości 5,76 mln punktów. Cechuje się wysoką częstotliwością odświeżania na poziomie ok. 120 ramek na sekundę, a także poprawioną kontrolą zjawiska paralaksy i dystorsji, która pojawia się często, gdy pozycja oka ulega przesunięciu podczas korzystania z wizjera.

Konstrukcja korpusu jest identyczna, jak w przypadku modelu X-H2S. Obudowa aparatu została uszczelniona w 79 miejscach, co zapewnia wysoki poziom odporności na pył, kurz i wilgoć. X-H2 został skonstruowany tak, by wytrzymać trudy codziennego profesjonalnego użytku i może pracować w chłodzie sięgającym -10°C. Korpus wyposażono również w ekran pomocniczy na górnej ściance, włącznik autofokusa z możliwością regulacji funkcjonalności, odchylany wyświetlacz główny o rozdzielczości 1,62 mln punktów i niezależny przycisk nagrywania filmów. Udogodnienia te gwarantują wygodną obsługę aparatu.

X-H2 wyposażony został w dwa gniazda kart pamięci. Jedno obsługuje karty CFexpressTM Typu B, do drugiego zaś należy wkładać karty pamięci typu SD UHS-II. Uwolnij pełen potencjał modelu X-H2 w zakresie rejestracji profesjonalnych materiałów wideo dzięki kartom pamięci CFexpressTM Typu B*10.

image

OBIEKTYWY FUJIFILM X

Przeznaczenie

Fujinon XF 16-80 mm f/4 R OIS WR to zaawansowany obiektyw o uniwersalnym zakresie ogniskowych dedykowany do bezlusterkowych aparatów FujiFilm X. Jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie chcą często zmieniać obiektywu a jednocześnie fotografują różnorodne motywy. Ponadto aparat cechuje kompaktowa konstrukcja, odporność na niekorzystne warunki pogodowe oraz wbudowana stabilizacja obrazu. Dzięki temu stanowi świetną propozycję dla fotografów ślubnych, podróżniczych czy fotoreporterów. Idealnie sprawdzi się także podczas filmowania.

image

Cechy i korzyści

Uniwersalny zakres ogniskowych

Obiektyw o ogniskowych 16-80 mm stosowany w aparatach z matrycą APS-C odpowiada ogniskowym 24-120 mm w aparatach z matrycą pełnoklatkową.  Jest to bardzo uniwersalny zakres pozwalający na wykonanie zarówno ujęć szerokich planów, jak i zbliżeń. Przekłada się to na ogromną uniwersalność gdyż obiektyw tego rodzaju może zastąpić kilka innych obiektywów. Jest doskonałym rozwiązaniem na długie wyprawy gdzie chcemy ograniczyć ilość zabieranego sprzętu, a także wszędzie tam gdzie potrzebujemy szybkiej zmiany kąta widzenia nie mając czasu na wymianę obiektywu.

Wysoka jakość optyczna

Konstrukcję optyczą stanowi 16 soczewek rozmieszczonych w 12 grupach. Wśród nich znajdują się aż 3 elementy asferyczne, element asferyczny ED, co pozwoliło na uzyskanie efektywnej kontroli zakrzywienia pola widzenia i redukcję aberracji sferycznej. Gwarantuje to zachowanie wysokiej jakości obrazu bez zniekształceń i wierne odwzorowanie kolorów.

Szybki i cichy system AF

XF 16-80 mm dzięki mechanizmowi wewnętrznego ogniskowania zapewnia szybkie działanie autofokusa. Szybkość działania AF ma szczególne znaczenie przy obiektach w ruchu oraz podczas filmowania z czym obiektyw 16-80 mm radzi sobie doskonale. Zastosowanie silnika krokowego nie tylko przyspieszyło działanie AF ale jednocześnie sprawiło, że ustawianie ostrości jest niemal niesłyszalne co również ma szczególne znaczenie podczas filmowania.

image

Bardzo wydajna stabilizacja obrazu

Zastosowanie w obiektywie XF 16-80 mm zaawansowanego systemu stabilizacji opartego na żyroskopie pozwala wydłużyć nominalny czas naświetlania o nawet 6 wartości EVPozwala więc na swobodne fotografowanie bez użycia statywu nawet w słabym oświetleniu. Bardzo dużą skuteczność działania stabilizacji widać też podczas filmowania gdzie wbudowana w obiektyw stabilizacja może w dużym stopniu zastąpić inne systemy redukcji drgań.

Uszczelniana, metalowa obudowa

Konstrukcja obiektywu została zamknięta w metalowej, uszczelnianej w aż 10 miejscach obudowie. Takie rozwiązanie sprawia, że obiektyw jest odporny na niekorzystne warunki atmosferyczne i może być używany na śniegu, niewielkim deszczu czy w miejscach o dużym zapyleniu. Nie straszny więc mu wypad na  narty czy plażę. Obiektyw jest też odporny na mróz gwarantując poprawne działanie nawet przy -10 stopniach Celsjusza.

image

Kluczowe cechy:

 • aparat bezlusterkowy
 • matryca CMOS 5 HR" o rozdzielczości 40,2 megapikseli
 • wsparcie dla formatu plików graficznych HEIF
 • uszczelniony w 79 miejscach
 • funkcja autofokusa z detekcją obiektu opartą na technologii uczenia głębokiego
 • uniwersalny zakres ogniskowych: 16-80 mm (24-120 dla małego obrazka)
 • minimalny dystans ostrzenia: 35 cm
 • wydajna stabilizacja optyczna
 • kompaktowa konstrukcja
 • 3 elementy asferyczne
 • element asferyczny ED
 • zaawansowana konstrukcja optyczna
 • mechanizm wewnętrznego ogniskowania
 • silnik krokowy
 • uszczelniana w 10 miejscach konstrukcja
image

Dane techniczne:

Typ aparatu    Aparat bezlusterkowy

Model    FujiFilm X-H2

Typ zestawu    Body + obiektyw

Obiektyw w zestawie    Tak

Obiektyw    FujiFilm Fujinon XF 16-80 mm f/4 R OIS WR

Mocowanie obiektywu    FujiFilm X

Rozmiar matrycy    APS-C

Typ matrycy    CMOS

Liczba efektywnych pikseli    40,2 mln

Stabilizacja matrycy    Tak

Rodzaj stabilizacji matrycy    5-osiowa stabilizacja matrycy, skuteczność do 7EV

Zakres czułości ISO

 • Zdjęcia: Auto, 125 - 12800 ISO (z krokiem co 1/3 EV), rozszerzane o 64 / 80 / 100 / 25600 / 51200 ISO. 
 • Filmy: Auto, 125 - 12800 ISO (co 1/3 EV), rozszerzane o 25600 ISO

Czyszczenie matrycy    Tak

Maks. rozdzielczość zdjęć

 • L: (4:3) 6864 x 5152, (3:2) 7728 x 5152, (16:9) 7728 x 4344, (1:1) 5152 x 5152, (5:4) 6432 x 5152, 
 • Panorama: 9600 x 2160 (L, pionowa), 9600 x 1440 (L, pozioma)

Zdjęcia seryjne    Do 15 kl/sek (migawka mechaniczna), do 20 kl/sek (migawka elektroniczna)

Autofokus    Intelligent Hybrid AF, AF z detekcją fazy, AF z detekcją kontrastu, zakres pracy: do -7EV (detekcja fazy), do -4EV (detekcja kontrastu). Śledzenie z AI, detekcja twarzy i oczu, głów i oczu zwierząt, ptaków, pojazdów

Liczba pól autofokusa    425 punktów

Migawka    Mechaniczna (sterowana elektronicznie), migawka elektroniczna, migawka mechaniczna + migawka elektroniczna

Czas otwarcia migawki    Migawka mechaniczna: 15 min - 1/8000 sek, B (do 60 min), migawka elektroniczna: 15 min - 1/180000 sek (w zależności od wybranego trybu)

Czas synchronizacji błysku    1/250 sek

Wizjer    Elektroniczny OLED, przekątna 0,5", rozdzielczość 5,76 mln punktów, powiększenie 0,8x, pokrycie kadru około 100% w pionie i w poziomie

Ekran    LCD, przekątna 3", rozdzielczość 1.61 mln punktów, współczynnik proporcji obrazu: 3:2

Ekran dotykowy    Tak

Ekran uchylny    Nie

Ekran obracany    Tak

image

Format zapisu zdjęć    RAF (RAW): 14-bitowy, JPEG, TIFF, HEIF 10-bitowy

Tryby fotografowania    Automatyka programowa, priorytet migawki, priorytet przysłony, tryb manualny, 7 ustawień własnych użytkownika

Filtry i style obrazu    Aparat-zabawka / Miniatura / Kolor Pop / Wysoka tonacja / Niska tonacja / Ton dynamiczny / Zmiękczona ostrość / Kolor częściowy (Czerwony / Pomarańczowy / Żółty / Zielony / Niebieski / Fioletowy), 19 trybów symulacji filmu

Format zapisu filmów    MOV: Apple ProRes 422 HQ, Apple ProRes 422, Apple ProRes 422 LT, HEVC/H.265, MPEG-4 AVC/H.264, MP4: MPEG-4 AVC/H.264

Rozdzielczość nagrywania filmów    8K (16:9) 7680 x 4320, 6.2K (16:9) 6240 x 3510, DCI4K HQ (17:9) 4096 x 2160, 4K HQ (16:9) 3840 x 2160, DCI4K (17:9) 4096 x 2160, 4K (16:9) 3840 x 2160

Kompresja filmów    All Intra, Long GOP

Format zapisu dźwięku    Liniowy PCM, 24bit / 48KHz (dla filmów rejestrowanych w formacie MOV), AAC (dla filmów rejestrowanych w formacie MP4)

Mikrofon    Wbudowany stereofoniczny lub mikrofon zewnętrzny

Wbudowana lampa błyskowa    Nie

Slot na karty pamięci    Podwójny

Obsługiwane karty pamięci    CFexpress, SDHC, SDXC, UHS-II

Złącza    HDMI, USB-C, wejście mikrofonowe 3.5 mm, wyjście słuchawkowe 3.5 mm, wyjście pilota zdalnego wyzwalania migawki 2.5 mm, gorąca stopka, złącze synchronizacji z lampą błyskową

Bluetooth    Tak

Wi-Fi    Tak

NFC    Nie

GPS    Nie

Model akumulatora    NP-W235

Wysokość    92,9 mm

Szerokość    136,3 mm

Grubość    84,6 mm

Waga    660 g (body z akumulatorem i kartą pamięci)

image
Stan Nowy
Kod producenta 4547410485837
Marka Fujifilm (2)
Kolor czarny
Zasilanie akumulatorowe
Model X-H2
Komunikacja Bluetooth, Wi-Fi
Konstrukcja ekran dotykowy
Szerokość produktu 13.63
Głębokość produktu 8.46
Rozdzielczość 40
Stabilizacja mechaniczna matrycy
Wizjer elektroniczny
Lampa błyskowa możliwość podpięcia
Autofocus Intelligent Hybrid AF
Obsługiwane karty pamięci SD, SDHC, SDXC
W zestawie korpus + obiektyw
Mocowanie Fujifilm X
Rozmiar matrycy APS-C
Model załączonego obiektywu Fujinon XF 16-80 mm f/4 R OIS WR
The Signature Of The
Email
Ask a question