• Aparat cyfrowy Panasonic LUMIX DMC-G7 + 14-42mm

No goods
1999.00
Enter your email
Shipping price 0
Odbiór osobisty 0
The Availability Of Brak towaru

Aparat cyfrowy Panasonic LUMIX DMC-G7 + 14-42mm

STAN: NOWY - POWYSTAWOWY

Dostarczany w opakowaniu zastępczym

image

LUMIX DMC-G7 z dumą poszerza rodzinę aparatów Panasonic LUMIX z linii G. W procesie jego produkcji zastosowano całą gamę najnowocześniejszych rozwiązań z dziedziny fotografii cyfrowej, w tym filmowania i fotografowania w rozdzielczości 4K Ultra HD. Aparat skonstruowano tak, aby swoje zastosowanie znalazł zarówno u profesjonalistów, jak i u amatorów sztuki fotografii, gdyż pozwala on na jeszcze większa swobodę i kreatywność przy uwiecznianiu absolutnie każdej scenerii - od spotkań rodzinnych po podróże w najdalsze zakątki świata.

Wysoka jakość ujęć statycznych to nie jedyne co wyróżnia ten model. Aparat DMC-G7 rejestruje płynne wideo w wysokiej rozdzielczości QFHD 4K 3840 x 2160 przy 25p (50 Hz) lub 24p w formacie MP4, a także w rozdzielczości Full HD 1920 x 1080 przy 50p (50 Hz) w formacie AVCHD Progressive lub MP4 (MPEG-4 / H.264) z faktycznym ciągłym autofokusem.

image

W zestawie z aparatem dołączamy obiektyw LUMIX G VARIO 14-42mm / F3.5-5.6 II ASPH. / MEGA O.I.S. Jest to kompaktowy obiektyw wysokiej jakości ze standardowym zoomem optycznym, z minimalną odległością ostrzenia 0.2m oraz optyczną stabilizacją obrazu skutecznie redukującą wpływ drgań aparatu na jakość fotografii. Na jego budowę składa się 7-listkowa, kołowa przysłona dająca piękny efekt bokeh, 9 soczewek w 8 grupach optycznych, w tym 2 soczewki asferyczne redukujące ilość refleksów świetlnych, co jeszcze bardziej zwiększa jakość zdjęć. Jego powiększenie to ok. 0,17x (odpowiednik 0,34x w aparacie 35 mm).

image

W modelu DMC-G7 dostępne są 3 nowe funkcje: 4K Burst Shooting, 4K Burst (Start/Stop) i 4K Pre-burst. Wszystkie one są pomocne przy rejestrowaniu ujęć i pozwalają na wyodrębnienie konkretnego kadru z nagrań 4K. Pierwsza z nich umożliwia nieprzerwane fotografowanie z szybkością 30kl./s przez maks. 30 minut. Tak zarejestrowany materiał można wykorzystać tak samo, jak zwykłe zdjęcia seryjne. Druga z nich działa na takiej samej zasadzie z tym, że przyciskiem wyzwalania migawki rozpoczynamy i kończymy fotografowanie. W trzecim z tych trybów, 4K Pre-burst aparat automatycznie zapisuje po 30 klatek z sekundy przed i po naciśnięciu spustu migawki, dzięki czemu fotograf ma do dyspozycji aż 60 ujęć, z których może wybrać najlepsze.

image

Aparat wyposażono w 16-megapikselową matrycę Digital Live MOS, która oprócz wysokiej rozdzielczości wyróżnia się wysoką czułością ISO do 25600 i bardzo niskim poziomem szumów. Przetwornik obrazu Venus Engine z 4-rdzeniowym procesorem pozwala na szybkie przetwarzanie obrazu w tempie nawet 8kl./s, co ułatwia uzyskanie ostrych i precyzyjnych ujęć podczas fotografowania szybko poruszających się obiektów. Procesor ten poprawia odwzorowanie barw dzięki dogłębnej analizie każdej klatki z uwzględnieniem nie tylko samego koloru, ale też jego nasycenia i jasności. Nowa technika kompensowana dyfrakcji zastosowana w tym aparacie gwarantuje jeszcze wyraźniejsze zdjęcia, także przy mocno przymkniętej przysłonie.

image

Udoskonalony system wieloprocesowej redukcji szumów stosuje efektywne algorytmy redukcji szumów i szczegółowego przetwarzania obrazu na podstawie parametrów otoczenia i warunków panujących przy danym ujęciu. Nowy filtr losowy zmniejsza szum chromatyczny i miesza go z obrazem, aby zapewnić naturalność ujęcia odpowiadającego dokładnie temu, co widział użytkownik urządzenia naciskający spust migawki. Kolejną zaletą nowej technologii redukcji szumów zastosowanej w modelu LUMIX DMC G7 jest możliwość fotografowania przy maksymalnej wartości ISO 25600.

image

Przekonaj się, jak szybkie i precyzyjne może być ustawianie ostrości dzięki technologii Depth Focus Defocus - DFD. System autofokusa oparty został na detekcji kontrastu i umożliwia przesyłanie cyfrowego sygnału s szybkością do 240kl./s, co przekłada się na wyjątkowo szybką i płynną, automatyczną nastawę ostrości. DFD natychmiast oblicza odległość od obiektu, oceniając dwa obrazy o różnym poziomie ostrości i analizując jednocześnie optyczną charakterystykę kompozycji. W rezultacie automatyczne ustawianie ostrości w aparacie LUMIX DMC G7 trwa wyjątkowo krótko, bo tylko 0,07 sekundy.

Panasonic LUMIX DMC-G7 jest pierwszym na świecie urządzeniem z funkcją Starlight AF ułatwiającą fotografowanie poszczególnych gwiazd, a nawet całych konstelacji na nocnym niebie. Oprócz standardowego rozpoznawania twarzy AF pozwala także na wykrywanie oka i ustawianie ostrości dokładnie na oku bohatera portretu. Dodatkowo, punktowy autofokus pozwala na powiększanie konkretnego obszaru celem uzyskania bardziej precyzyjnego sfokusowania na konkretnym punkcie. W ten sposób użytkownik uzyskuje większą kontrolę nad ujęciem dzięki czemu fotograf uzyskuje efekt dokładnie taki, jak sobie zamierzył.

image

DMC-G7 wyposażono w nowo opracowany, wysoce precyzyjny, szybki wyświetlacz OLED w wizjerze LVF. Jego rozdzielczość wzrosła do 2360 tys. punktów, co umożliwia uzyskanie powiększenia w skali 1,4x / 0,7x (odpowiednik aparatu 35 mm). Z tyłu aparatu zastosowano 3 calowy ekran dotykowy o dużym kącie widoczności i rozdzielczości aż 1040 tys. punktów. Obydwa wyświetlacze obejmują 100% pola widzenia obiektywu, dzięki czemu żaden ważny element kadru nie zostanie przeoczony. Muszla oczna w wizjerze LVF również została zaprojektowana na nowo. Przybliżenie oka do wizjera skutkuje przełączeniem pomiędzy ekranem a wizjerem.

Do ulepszeń w modelu DMC-G7 należy także nowe pokrętło wyboru trybu zdjęć. Usprawnia ono wybór trybu takiego, jak 4K Photo i pozwala na szybsze i dokładniejsze kadrowanie ujęć statycznych oraz filmów. Aparat wyposażono w moduł Wi-Fi, który nieporównywalnie zwiększa jego funkcjonalność, ułatwiając i przyspieszając przy tym udostępnianie zdjęć. Można go w prosty sposób połączyć ze smartfonem i tabletem, aby wysłać zdjęcia i klipy wideo do mediów społecznościowych lub e mailem do rodziny i znajomych niemal natychmiast po ich zarejestrowaniu. Urządzenie mobilne można także wykorzystać do zdalnego sterowania aparatem Panasonic LUMIX DMC G7 i kontroli takich ustawień, jak ostrość, przysłona, szybkość migawki i ISO, a także do uruchomienia spustu migawki.

image

Dane techniczne:

Liczba efektywnych pikseli [mln]: 16

Typ matrycy: MOS

Rozmiar matrycy: 4/3

Zoom optyczny: 3x

Zoom cyfrowy: 4x

Ogniskowa (ekwiwalent dla 35mm) [mm]: 24-84

Jasność obiektywu [f/]: 3.5-5.6

Zakres ustawiania ostrości [cm]: 0,2 m (przy długości ogniskowej 14–20 mm), 0,3 m (przy długości ogniskowej 21–42 mm)

Stabilizacja: optyczna stabilizacja obrazu MEGA O.I.S.

Średnica obiektywu [mm]: 56

Czas otwarcia migawki [s]: 60 s - 1/4000 s, Bulb (do 2 min.);1/16000 - migawka elektroniczna; 1/16000 - 1/25

Pomiar światła: System pomiaru 1728 -strefowy. Tryby pomiaru: inteligentny matrycowy, centralnie-ważony, punktowy. Zakres pomiaru: od 0 do 18 EV

Rozmiar LCD [cale]: 3.0

Typ LCD: dotykowy

Rozdzielczość LCD [piksele]: 1 040 000

Jasność LCD: regulowana

Kąt widzenia LCD [stopnie]: 180

Obracany LCD: w pionie i w poziomie

Wizjer: elektroniczny

Autofokus: AF oparty o detekcję kontrastu, Pojedyncze zdjęcie (AFS), Tryb ciągły (AFC), Tryb elastyczny (AFF), Manual Focus (MF); Technologia DFD , 49 punktów AF, Wskazanie punktu lub strefy AF dotykiem, Wskazanie punktu AF dotykiem na ekranie LCD podczas korzystania z wizjera (funkcja Touch Pad AF), Inne funkcje AF: Szybki AF, Ciągły AF (w trybie rejestracji filmów), AF+MF, Wspomaganie MF w trybie dotykowym

Manualfokus MF: tak

Ilość programów tematycznych: 23

Efekty barwne: Ekspresyjny, Retro, Nostalgia, Wysoka tonacja, Niska tonacja, Sepia, Dynamiczne czarno-białe, Mocny obraz, Wysoka dynamika, Efekt krosowania, Efekt zabawki, Zabawka pop, Pominięcie wybielania (filtr Bleach Bypass), Efekt miniatury, Fantazja, Miękka ostrość, Filtr gwiezdny, Obraz jednobarwny, Światło słoneczne.

Tryby ekspozycji: Kompensacja: +/- 5.0 EV w skoku co 1/3 EV (+/- 3.0 EV film); Bracketing: 3 lub 5 lub 7 klatek, w skoku co 1/3 lub 2/3 lub 1 EV, w zakresie +/- 3 EV

Czułość ISO: Auto, 200 - 25600 ISO z krokiem co 1/3 EV, Inteligentne ISO; Tryb rozszerzony: 100 ISO

Balans bieli: Auto, Światło dzienne, Cień, Chmury, Światło jarzeniowe, Lampa błyskowa; 4 ustawienia własne wg wzorca; ustawienia wg skali Kelvina (w zakresie 2500 - 10 000 K z krokiem co 100K); Korekcja i bracketing balansu bieli

Lampa błyskowa: Typu pop-up, TTL, liczba przewodnia GN9.3 (ISO 200) / GN6.6 (ISO 100)

Tryby pracy lampy: AUTO, Redukcja efektu czerwonych oczu, Synchronizacja z długimi czasami naświetlania, Synchronizacja z pierwszą i drugą kurtynę migawki, Błysk dopełniający, Wyłączona

Samowyzwalacz: 2s, 10s, 10s (3 zdjęcia)

Zdjęcia seryjne: 8kl./s

Filmowanie: Ultra HD 4K

Dźwięk: w trybie wideo

Format zapisu danych: Zdjęcia: JPEG (EXIF 2.3, DCF), Zdjęcia 3D: MPO, MPO+JPEG RAW, JPEG+RAW Rodzaje JPEG: Fine/Standard; Filmy: AVCHD, MP4; Dźwięk: Dolby Digital stereo (AVCHD), AAC stereo (MP4)

Menu w języku polskim: tak

Pamięć: karty pamięci SD/SDHC/SDXC UHS-1/UHS-2

Rozdzielczość obrazu: maks. 4592 x 3448

Złącza: USB 2.0 Hi Speed / wyjście wideo (NTSC/PAL), wyjście Mini HDMI (Typu D) , złącze mini jack 2.5 mm wężyka zdalnego sterowania, złącze mini jack 3.5 mm zewnętrznego mikrofonu

Inne: Wi-Fi

Waga [g]: 520 (aparat + obiektyw)

Wymiary [mm] - szerokość: 124,9

Wymiary [mm] - wysokość: 86,2

Wymiary [mm] - głębokość: 77,4

Model akumulatora: DMW-BLC12

Licznik 2835

image
Stan Powystawowy
Kod producenta DMC-G7MEG-K
Marka Panasonic
Kolor czarny
Funkcje auto ISO, focus peaking, histogram, tryb panoramy
Zasilanie akumulatorowe
Model Panasonic LUMIX DMC-G7M
Komunikacja Wi-Fi
Złącza audio 3,5 mm
Konstrukcja ekran dotykowy
Przekątna ekranu 3
Waga produktu 410
Szerokość produktu 12.49
Wysokość produktu 8.62
Głębokość produktu 7.74
Załączone wyposażenie Obiektyw, Osłona przeciwsłoneczna, pasek
Rozdzielczość 16
Typ matrycy Live MOS
Stabilizacja optyczna obiektywu
Jakość video 4K
Wizjer elektroniczny
Lampa błyskowa wbudowana
Czułość ISO 100-25600
Obsługiwane karty pamięci SD, SDHC, SDXC
W zestawie korpus + obiektyw
Mocowanie Micro 4/3
Rozmiar matrycy 4/3
Model załączonego obiektywu LUMIX 12-60
The Signature Of The
Email
Ask a question